Zatrzymany na DK12 zestaw ponadnormatywny ważył prawie 94 tony, a jego stan techniczny był fatalny.

Jak podaje GITD, ciężarówka zamiast dopuszczalnych 40 ton ważyła z ładunkiem 93,9 tony. Kierowca nie posiadał zezwolenia na przejazd pojazdu ponadnormatywnego.Przekroczone były także naciski poszczególnych osi na drogę. Zestaw był także za długi.

ponadgabarytowych bez zezwolenia

Więcej „kwiatków” wyszło w  trakcie kontroli stanu technicznego. Kierowca „zabezpieczył” pękniętą szybę taśmą klejącą. Większość opon była uszkodzona i mocno zużyta, m.in. wystawały z nich druty. Poza tym opony na tej samej osi miały różną rzeźbę bieżnika, a z siłowników hydraulicznych zawieszenia wyciekał olej. Uszkodzone były także elementy oświetlenia. Sama konstrukcja naczepy była miejscami nadmiernie skorodowana. Inspektorzy ITD zwrócili również uwagę na brak właściwego zabezpieczenia przewożonych płyt.

ponadgabarytowych bez zezwolenia

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów i wydaniem zakazu dalszej jazdy. Przewoźnik podstawił dźwig oraz ciężarówki, na które przełożono ładunek. Za przejazd zestawem ważącym ponad 90 ton bez zezwolenia oraz dopuszczenie do ruchu pojazdów w niewłaściwym stanie technicznym przedsiębiorcy grozi teraz kara w łącznej wysokości 19 tysięcy złotych. Kierowcę ciężarówki ukarano mandatami.

ponadgabarytowych bez zezwolenia