Pojazd Scania Scania R440 Highline z wyjątkowym malowaniem z wizerunkiem warszawskiego rapera Chady zdobył największą liczbę głosów internautów i został uznany za zwycięzcę tegorocznego konkursu „Pomorska Miss Scania”.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zostały zgłoszone w sumie 92 pojazdy, w tym 7 w kategorii „Weteran Szos”. To rekord jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń w historii „Pomorskiej Miss Scania”. Konkurs po raz pierwszy przeprowadzono w formie online. Łącznie na dedykowanej stronie internetowej oddano 12.221 głosów, w tym 1.981 głosów na zwycięski pojazd w kategorii głównej.

zlot Scania 2020

W ramach tegorocznej edycji przyznano trzy nagrody. Nagroda główna i tytuł „Pomorska Miss Scania 2020” przypadł ciągnikowi z wizerunkiem Chady. Nagrodę „Weterana Szos” dla najlepiej utrzymanego pojazdu wyprodukowanego przed 1990 r. wyróżniono pojazd Scania należący do firmy TankExpert. Nagroda ta została przyznana podstawie głosów jury składającego się z przedstawicieli mediów branżowych.

Z kolei „Nagroda Dyrektora gdańskiego oddziału Scania” – trafiła  do firmy Grunke Transport i Spedycja za pojazd Scania 500S nowej generacji.

— Dziękujemy za wszystkie głosy oddane w tej wyjątkowej edycji „Pomorskiej Miss Scania”. Po raz kolejny wybrane zostały wyjątkowe pojazdy, odzwierciedlające pasję i dumę związane z użytkowania pojazdów Scania. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem fanów Scania, o czym świadczy liczba zgłoszonych pojazdów oraz oddanych głosów. W sumie w trakcie trwania konkursu naszą dedykowaną stronę internetową odwiedziło niemal 40 tys. internautów – komentuje Sławomir Hofman, dyrektor oddziału, Scania Gdańsk.

Partnerem wydarzenia Pomorska Miss Scania 2020 była firma Michelin Polska S.A.