Tegoroczna edycja legendarnego konkursu na najpiękniejszy pojazd ciężarowy Scania odbędzie się w formie głosowania online na dedykowanej stronie internetowej. 

Gdyby warunki były normalne bylibyśmy już po kolejnej edycji konkursu Pomorska Miss Scania, który od prawie dwudziestu lat przyciąga fanów Scanii. Przez ten czas konkurs znacznie się rozwinął. Rośnie liczba zgłoszeń pojazdów, wystawców oraz gości odwiedzających wydarzenie. Jednak w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz nastroje w transporcie, zlotu w dotychczasowym formacie nie będzie.

– Z uwagi na wyjątkową sytuację w tym roku, związaną z pandemia koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników konkursu, jak i wszystkich odwiedzających nas gości, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie Pomorskiej Miss Scania 2020 w formie online. To konkurs, na który fani marki czekają cały rok. Dlatego nie możemy ich zawieść i mimo niesprzyjających warunków konkurs musi się odbyć! Choć nie spotkamy się w formie pikniku i tradycyjnego zlotu, który miłośnicy marki tak cenią, to wciąż mogą oni zadecydować o wyborze najlepiej przygotowanego, najpiękniejszego pojazdu Scania. Warto podkreślić, że nowa formuła jest okazją dla tych właścicieli pojazdów ciężarowych, którzy do tej pory nie mogli się z nami spotkać w naszym gdańskim oddziale, komentuje Sławomir Hofman, dyrektor oddziału, Scania Gdańsk.

Pomorska Miss Scania 2020 online

Zgłoszenia do konkursu Pomorska Miss Scania 2020 można składać od 4 września do 30 września br. na stronie www.pomorskamissscania.pl. Zgłoszenie do konkursu polega na wysłaniu zdjęcia pojazdu Scania przez właściciela lub użytkownika pojazdu oraz zaakceptowaniu regulaminu konkursu.

W tym roku pojazdy Scania będą oceniane w trzech kategoriach. Tytuł w kategorii  Pomorska Miss Scania zostanie przyznany na podstawie liczby głosów oddanych przez internautów. Nagroda w kategorii Pomorska Miss Scania Weteran Szos dla najlepiej utrzymanych pojazdów wyprodukowanych przed 1990 r. trafi do właściciela samochodu na podstawie głosów jury składającego się z przedstawicieli mediów branżowych. Z kolei Nagrodę dyrektora gdańskiego oddziału Scaniatradycyjnie przyzna dyrektor Scania Gdańsk.

Po zakończeniu głosowania wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej wydarzenia oraz na fanpage’u Scania Polska na Facebooku do 2 października 2020 r. Partnerem wydarzenia jest firma Michelin Polska S.A.

zlot Scania 2020