Już w przyszły weekend gdański oddział Scania po raz 18. ugości fanów marki na kultowym już zlocie Pomorska Miss Scania 2019.

Na rodzinnym pikniku głównymi bohaterkami będą jak zwykle ciężarówki Scania, których posiadacze każdego roku zaskakują nowymi efektownymi grafikami, unikalnym tuningiem i dodatkami. Zwieńczeniem dnia będzie konkurs na najładniejszy pojazd Scania. Do tej pory uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach, jednak w tym roku organizatorzy przygotowali coś wyjątkowego.

Dwie nowe kategorie na Pomorska Miss Scania 2019

Tradycyjnie o przyznaniu głównej nagrody i tytułu Pomorskiej Miss Scania zadecyduje jury składające się z przedstawicieli branżowych magazynów i kierownictwa oddziału Scania w Gdańsku. Kolejne trofea do zdobycia podczas konkursu, to Pomorska Miss Scania Publiczności – przyznawane przez gości odwiedzających imprezę, Nagroda Dyrektora gdańskiego oddziału Scania oraz Pomorska Miss Scania Weteran Szos, dla najlepiej utrzymanych pojazdów Scania wyprodukowanych przed 1990 r.

 

W tym roku konkurs został wzbogacono o nowe kategorie. W związku z rosnącą popularnością pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii, właściciele pojazdów Scania z napędem gazowym, będą mogli ubiegać się o tytuł Pomorskiej Miss Scania LNG. Dodatkowo z okazji wyjątkowego jubileuszu 50-lecia Scania V8 oceniane będą również pojazdy z silnikiem V8 w kategorii Miss V8.

Podczas tegorocznej imprezy, w specjalnie wydzielonej strefie, odbędzie się również prezentacja pojazdów Scania przeznaczonych do transportu długodystansowego, napędzanych paliwami alternatywnymi.

Atrakcje dla całych rodzin

Na odwiedzających Pomorską Miss Scania czeka wiele atrakcji: koncerty Norbiego oraz zespołu Cocktail, konkursy i atrakcje dla najmłodszych. Imprezę poprowadzi Tomasz Galiński z Radia Gdańsk. Na miejscu będzie także redakcja TRAILER Magazine oraz nasz sklepik z modelami. 🙂 Jak co roku impreza zakończy się paradą pojazdów Scania głównymi ulicami Gdańska w asyście policji.

Warto więc zarezerwować sobie sobotę 7 września na przyjazd do Scania Gdańsk. Spotykamy się o 12.00. A tutaj możecie przeczytać relację z ubiegłorocznej imprezy.