Pierwsza Scania nowej generacji zaprojektowana przy pomocy Konfiguratora pojazdów Scania trafiła do polskiej firmy transportowej AGRO-MASZ.

 AGRO-MASZ to przedsiębiorstwo założone w 2006 roku, zajmujące się produkcją maszyn rolniczych. Scania R410 została zaprojektowana przez Krystiana Nowaka, 16-letniego syna właściciela firmy.

Zamówiliśmy naszą Scania R410 przez internet. Od początku wiedzieliśmy na czym nam zależy – na pojeździe idealnie dopasowanym do konkretnych zadań transportowych. Dlatego zaprojektowanie odpowiedniego pojazdu, nie było trudne, tym bardziej, że Konfigurator jest bardzo intuicyjny, komentuje Krystian Nowak z firmy AGRO-MASZ.

Konfigurator pojazdów ciężarowych Scania, to narzędzie dostępne online, pozwalające na stworzenie własnego pojazdu Scania nowej generacji. Konfigurator zawiera szeroką gamę konfiguracji, ponad 100.000 opcji wyboru i jest dostępny w języku polskim.

Konfigurator pojazdów ciężarowych Scania to bardzo wygodne narzędzie zarówno dla klientów, jak i dla sił sprzedaży. Pozwala na zbudowanie pojazdu bez wychodzenia z biura. Dzięki niemu, klient może porównać różne wersje stworzonych przez siebie pojazdów, a następnie omówić je z handlowcem Scania. Tak właśnie było w przypadku współpracy z AGRO-MASZ, mówi Mateusz Płonka, przedstawiciel handlowy Scania Gliwice.

Po zaprojektowaniu w konfiguratorze Scania, użytkownik może zapisać swoje pojazdy w wirtualnym garażu oraz wysłać swoje zgłoszenie bezpośrednio do przedstawiciela handlowego Scania w celu uzyskania oferty. Po zalogowaniu, każdy z zapisanych wcześniej pojazdów może być w dowolnym momencie odtworzony i stanowić podstawę do kolejnych modyfikacji.