Firma Wojtex Transport Międzynarodowy zakupiła Scanię R410 na LNG. Ciągnik z naczepą chłodniczą będzie jeździł na trasie Polska – Hiszpania. 

Firma Wojtex Transport Międzynarodowy istnieje na rynku od 1996 r. Firma specjalizuje się w przewozach z Polski do Europy Zachodniej i z Europy Zachodniej do Polski i Białorusi.

Zdecydowaliśmy się na zakup pojazdu Scania zasilanego gazem przede wszystkim ze względu na ekonomię tego rozwiązania. Stwarza ono możliwość zakupu tańszego paliwa oraz wykorzystania zmian w przepisach w transporcie międzynarodowym, w tym zwolnień z opłat na autostradach. Duże znaczenie mają także kwestie środowiskowe. Silniki zasilane gazem są bardziej ciche niż te wysokoprężne oraz emitują znacznie mniej CO2. Dzięki temu możemy realizować zadania transportowe nawet w tych miastach, które posiadają restrykcyjne przepisy dotyczące pojazdów ciężarowych, służące poprawie jakości powietrza oraz zwieszające komfort mieszkańców, mówi Wojciech Kusnerz, właściciel Wojtex Transport Międzynarodowy.

Pojazd wykorzystuje silnik Scania OC13 zasilany gazem, zaprezentowany przez firmę po raz pierwszy w 2017 r. Pierwsza w Polsce Scania LNG na długie dystanse posiada zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise z retarderem. Dla kierowcy oznacza to przede wszystkim płynną i szybką zmianę biegów oraz najwyższy komfort jazdy. Biorąc pod uwagę komfort pracy podczas długich tras, kabinę kierowcy wyposażono m.in. w dwie lodówki oraz klimatyzację postojową.

Dostawcą skroplonego gazu ziemnego dla firmy Wojtex Transport Międzynarodowy jest BARTER S.A.

 

Klienci dostrzegają korzyści

Zainteresowanie pojazdami niskoemisyjnymi w Polsce będzie się zwiększać. Klienci dostrzegają liczne korzyści z nimi związane. Dlatego też liczymy na dalszy rozwój infrastruktury wspierającej ich wykorzystanie. Pojazdy Scania zasilane gazem pozwalają na osiągnięcie idealnej równowagi między niską emisji spalin, mocą i zasięgiem. Jest to możliwe dzięki dopasowaniu rozwiązania do indywidualnych potrzeb transportowych firmy oraz celów redukcji emisji spalin. W Scania oferujemy najszerszą na rynku gamę gotowych rozwiązań opartych na gazie, bioetanolu, biodieslu i HVO oraz rozwiązań elektrycznych, komentuje Jacek Dmuchowski, dyrektor Scania Białystok.

Wojtex Transport Międzynarodowy

(od lewej): Rafał Śliwowski, partner biznesowy Scania Białystok, Wojciech Kusnerz, właściciel Wojtex Transport Międzynarodowy, Jacek Dmuchowski, dyrektor Scania Białystok.