Pierwsza w Polsce Scania R 520 wykorzystywana jako mobilna mieszalnia pasz trafiła do firmy F.H. Maxim z Podlasia. Rozwiązanie to pozwala na przygotowanie pełnoporcjowej paszy dla zwierząt hodowlanych bezpośrednio u hodowcy.

Zabudowę pojazdu wykonała firma Buschhoff. Dzięki mobilnej mieszalni Scania możliwe jest ześrutowanie lub zgniecenie ziarna oraz dodania do niego gliceryny lub melasy. Wysuwalny mieszalnik pozwala na wymieszanie około 8,5t gotowej paszy. Dokładność mieszania wynosi 1:100 000.

Podwozie Scania zostało tak skonstruowane, żeby uzyskać jak najlżejszą masę. Zastosowano w nim m.in. aluminiowe felgi i lekką kabinę. Masa całkowita mobilnej mieszalni pasz Scania to 22t.

Pomimo tego, że mobilna mieszalnia pasz na podwoziu Scania będzie wykorzystywana do pracy na trasach regionalnych (kierowca wraca na noc do domu), wyposażono ją w kabinę sypialną R na pneumatycznym zawieszeniu oraz w zestaw dodatkowych szafek na tylnej ścianie. Pozostałe elementy wyposażenia podnoszące komfort pracy kierowcy, to skórzana kierownica, zestaw wskaźników na tablicy rozdzielczej z największym 7-calowym wyświetlaczem i system informacyjno-rozrywkowy (radio) z nawigacją, umożliwiający odtwarzanie muzyki oraz filmów z różnych nośników oraz szklany szyberdach.

Wygodę i bezpieczeństwo jazdy, podnosi pełne zawieszenie pneumatyczne pojazdu oraz reflektory w technologii LED, które są bardziej wydajne i bardziej trwałe niż tradycyjne H7.

Scania mieszalnia pasz

Kabina posiada pełne malowanie, a podwozie osłony międzyosiowe. Właściciel wybrał szary kolor, taki sam, w jakim jest zabudowa. Co więcej, w pojeździe zamontowano felgi z polerowanego aluminium.

 

Wybraliśmy podwozie Scania, ponieważ zależało nam na rozwiązaniu transportowym, które jest ekonomiczne i niezawodne w eksploatacji. Nowy pojazd Scania jest wizytówką naszej firmy. Dzięki niemu możemy dotrzeć bezpośrednio do rolnika i hodowcy z produktem idealnie dopasowanym do jego potrzeb, komentuje Mirosław Wyszyński, współwłaściciel F.H. Maxim.

F.H. Maxim działa na rynku od 17 lat. W tym czasie firma stale poszerza zakres swojej działalności, zmierzając do kompleksowej obsługi gospodarstw rolnych. Przedsiębiorstwo świadczy usługi sprzedaży pasz i premiksów wolnych od GMO, sprzedaży nasion kukurydzy, traw i zbóż, transportu materiałów sypkich oraz skupu zbóż. Firma posiada również laboratorium, pozwalające na określenie takich parametrów w stosowanych do mieszania produktach, jak: białko, wilgotność, skrobia, zaolejenie, ADF, NDF i in.

 

Finansowanie w ramach umowy zapewnia Scania Finance S.A.