Ostatnia Scania R Streamline została wydana klientowi na początku 2018 roku gdański oddział firmy Scania Polska.

Wyjątkowa ostatnia Scania R Streamline została zamówiona przez Bartka Popławskiego, właściciela niewielkiej, ale sprawnie funkcjonującej na rynku przewozów międzynarodowych firmy transportowej. Bartek, podobnie jak jego pracownicy również sam siada za kółko i wyrusza w daleką trasę na drugą stronę Kanału La Manche, kontynuując rodzinne tradycje szoferskie.

Gdy Bartek kupował do firmy nową Scanię, zdecydował się na schodzącą generację, ponieważ zawsze bardzo mu się ona podobała, a do tej nowej konstrukcji jeszcze nie zdążył się przekonać. Kupując Scanię Streamline zdecydował, że nowy ciągnik będzie naprawdę wyjątkowy.

Ponownie zdecydowałem się na czarny lakier, mimo iż ani nasze ani brytyjskie drogi nie sprzyjają utrzymaniu pojazdów w czystości. Mam już w firmie białą i czarną Scanię i porównując je stwierdziłem że gdy czarny ciągnik jest czysty to wygląda po prostu rewelacyjnie. Trzeba je po prostu częściej myć, śmieje się Bartek.

Ostatnia Scania R Streamline zmodyfikowana przez trójmiejskie firmy

Firma ENA Truck z Pruszcza Gdańskiego dostarczyła ramę dachową Trux z zamontowanymi na niej żółtymi reflektorami LightFORCE oraz neon dachowy SKYLED. Chcąc aby jego Scania miała także wyjątkowe wnętrze Bartek powierzył wykonanie tapicerki firmie Adamos Interior z Pruszcza Gdańskiego. Pokryta czarno-czerwonym materiałem kabina wygląda przytulnie, a jej kolorystyka współgra z barwą lakieru.

Scania Streamline Gdańsk

Gdy robiliśmy zdjęcia nowego nabytku Bartka, ostatnia Scania R Streamline miała na liczniku zaledwie nieco ponad 60 km przebiegu. Na drugi dzień wyruszała wraz ze swoim właścicielem w pierwszą trasę na Wyspy. Podczas załadunku w Holandii, jeden z tamtejszych kierowców bardzo miło skomplementował jej efektowny, acz bardzo elegancki wygląd. Założymy się, że nowy nabytek Bartka spodoba się jeszcze wielu miłośnikom ciężarówek wszędzie tam, gdzie się pojawi.

Cały materiał dostępny będzie w kwietniowym wydaniu TRAILER Magazine.