Wydłużający się strajk u dostawcy bloków silnika sprawił, że Scania nie jest w stanie dostarczyć ponad 2.000 pojazdów ciężarowych wyposażonych w silniki V8. 

Strajk pracowników dostawcy bloków silników trwa od 14 czerwca tego roku. Na początku tego roku Scania również ucierpiała z powodu zakłóceń w realizacji zamówień od tego samego dostawcy.

Głęboko ubolewam nad tym, że nie możemy obecnie zaoferować klientom silnika Scania V8, który jest wyznacznikiem w branży i częścią naszego firmowego DNA. Pracujemy nad tym, by móc zapewnić naszym klientom alternatywne 13-litrowe silniki bądź inne rozwiązania, pozwalające im na wypełnienie swoich zobowiązań transportowych. Robimy wszystko, co w naszej mocy, abyśmy w dalszym ciągu mogli cieszyć się zaufaniem naszych klientów, wyjaśnia Christian Levin, wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Scania CV AB.

Od ponad 20 lat współpracujemy z tym dostawcą. Dokładamy wszelkich starań, aby zabezpieczyć i zoptymalizować nasz łańcuch dostaw w celu uchronienia naszych klientów przed dalszymi niedogodnościami, podkreślił Anders Williamsson, wiceprezes i dyrektor ds. zakupów Scania CV AB.