Volvo Trucks rozszerzyło ofertę kabin dla Volvo FE LEC nowych funkcje przydatnych dla pojazdów poruszających się w obszarach miejskich.

Oferta kabin niskopodłogowych Volvo FE LEC została rozszerzona o wersję zoptymalizowaną dla kierowcy i jednego pasażera z opcją fotela pasażera z zawieszeniem pneumatycznym. Zapewnia taką samą widoczność, jak obecny model, a niska pozycja jazdy oznacza lepszą widoczność. Poza tym dodatkowe okno w drzwiach pasażerskich poprawia widoczność.

nowa kabina niskowejściowa Volvo

Zauważyć, co dzieje się wokół ciężarówki i nawiązać kontakt wzrokowy z innymi użytkownikami dróg, takimi jak piesi i rowerzyści, jest wyzwaniem podczas bezpiecznej pracy w intensywnym środowisku miejskim, mówi Anders Edenholm, kierownik segmentu Dystrybucja w Volvo Trucks.

nowa kabina niskowejściowa Volvo

Nowy wariant kabiny stanowi przedłużenie obecnej oferty kabin niskowejściowych, która może przewozić do trzech pasażerów i oferuje przejście przez tunel środkowy. Te funkcje są wymagane w niektórych operacjach transportowych, ale nie są konieczne we wszystkich przypadkach, w których niskie wejście jest zaletą. Drugim wariantem jest kabina zoptymalizowana dla kierowcy i pasażera z tunelem silnika zamiast płaskiej podłogi.

Na przykład w dystrybucji miejskiej kierowca sam wykonuje wszystkie czynności związane z prowadzeniem pojazdu i dostawami, jednak nisko położone wejście to ogromna korzyść ergonomiczna, jeśli wchodzisz i wychodzisz z kabiny ponad 50 razy dziennie, a lepsza widoczność poprawia bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, mówi Anders Edenholm. Po drugie, niskie wejście zmniejsza ryzyko urazów kolan i kostki.

Volvo FE LEC i mniejsze Volvo FL są teraz również dostępne z adaptacyjnym tempomatem i regulowanym ogranicznikiem prędkości. Volvo FE może być wyposażone w silniki Diesla o mocy 250-350 KM,  pracują one także na HVO, a wersja 320 KM również na 100% bio-dieslu. Ponadto napędzany silnikiem gazowym Volvo FE CNG oferuje niskie emisje i działa na biogaz. Volvo FE CNG można teraz łączyć ze wszystkimi wersjami kabin, w tym z nową kabiną niskopodłogową.

nowa kabina niskowejściowa Volvo

nowa kabina niskowejściowa Volvo