Firma Malmbergs Åkeri z Gotlandii wygrała tegoroczny konkurs Nordic Trophy.

Konkurs Nordic Trophy 2019 miał nieco zaskakujące zakończenie. W Klasie Mistrzów pojawiły się trzy zupełnie nowe pojazdy. Firma Lundmans Transport zaprezentowała Actrosa, firma Malmbergs Åkeri Scanię w barwach nawiązujących do ASG oraz Juha Ristimaa nową Scanię. Mika Auvinen postanowił zawalczyć o trzeci z kolei tytuł swoim Actrosem Lowrider.

wyniki Nordic Trophy 2019

Ostateczenie w wyniku głosowania publiczności i finalistów na trzecim miejscu uplasował się Mercedes Actros firmy Lundmans Transport, na drugim Juha Ristimaa, a na pierwszym Malmbergs Åkeri.

wyniki Nordic Trophy 2019

wyniki Nordic Trophy 2019

Kiedy rozmawialiśmy z Miką Auvinenem widać było, że był rozczarowany tym wynikiem, co można rozumieć, bo jednak jego Lowrider stoi na wyższym poziomie niż pojazd tegorocznego zwycięzcy, ale także wyżej niż nowy zestaw Juhy Ristimaa. 

My natomiast nagrodziliśmy Mercedesa Actros firmy Lieder z Niemiec (2 miejsce) oraz Scanię R450 Steve McQueen firmy Repiński Transport.

wyniki Nordic Trophy 2019

Więcej na temat tegorocznego konkursu Nordic Trophy 2019 przeczytacie w październikowym wydaniu TRAILER Magazine. Polecamy prejrzeć nasze dwie galerie z tegorocznego zlotu, które znajdziecie tutaj i tutaj.