Nowy transporter Cometto SYT 6/4 został dostarczony do Stoczni Szczecińskiej Sp. z o.o. Posiada on imponującą całkowitą ładowność ok. 414,5 tony przy długości zaledwie 16 metrów.

 

Transporter Cometto SYT 6/4 jest wyposażony w nowe hydrauliczne zawieszenie o dużej pojemności, które może udźwignąć do 40 ton każdy. Duży skok zawieszenia najnowszego pojazdu Cometto umożliwia stały rozkład obciążenia na wszystkie osie, a elektroniczny układ kierowniczy zapewnia pełną zwrotność w każdych warunkach. Pojazd ten jest przeznaczone do pracy w stoczniach i transportu dużych i ciężkich bloków statków. Jest to trzeci transporter stoczniowy dostarczony do polskiej stoczni, po dwóch poprzednikach dostarczonych w latach 90. Jeden z nich jest pracuje choć od momentu dostawy minęło już ponad 25 lat!

Transporter składa się z dwunastu osi, z których cztery są napędzane, a osiem hamowanych. Wymiary platformy ładunkowej wynoszą 16.000 x 6.000 mm. Pojazd ma dwie kabiny operatora z klimatyzacją i wskaźnikiem środka ciężkości. Ponadto SYT 6/4 ma zdalne sterowanie radiowe, podgrzewacz oleju i oleju napędowego oraz zgrupowany układ smarowania.

transporter Cometto Stocznia Szczecin