Na rynek trafia przeprojektowana wersja dużego offroadera Mercedesa z silnikami o mocy do 510 KM.

Mercedes-Benz Zetros jest ciężką ciężarówką zaprojektowaną do wymagających zadań transportowych wymagających dużej ładowności. Dlatego często jest wykorzystywany do dostarczania dostaw do odległych regionów, a także do poszukiwania energii i operacji leśnych.

Nowy Mercedes Zetros został zaprojektowany specjalnie z myślą o operacjach na rynkach o wysokim udziale w terenie. Z technicznego punktu widzenia nowa generacja Zetrosa jest wyposażona w mocniejsze silniki o mocy do 375 kW (510 KM), a także maksymalny moment obrotowy 2.400 Nm.

terenowa ciężarówka Mercedes

Z zewnątrz nową generację modelu można rozpoznać po efektownie stylizowanej osłony chłodnicy, która dzięki zoptymalizowanemu przepływowi powietrza zapewnia jeszcze bardziej efektywne chłodzenie. Nowy Mercedes Zetros charakteryzuje się dużymi możliwościami jazdy w terenie dzięki stałemu napędowi na wszystkie koła. W porównaniu z poprzednim modelem zawiera liczne ulepszenia, jak łatwiejszy dostęp do kabiny lub przeprojektowana tablica wskaźników.

Nowy Mercedes Zetros jest nadal dostępny w wariantach emisji spalin Euro III i Euro V na rynkach o niskiej jakości paliwa, a więc będzie dostępny w regionach takich jak Bliski Wschód, Afryka czy Ameryka Łacińska.

terenowa ciężarówka Mercedes