Scania w Polsce ma nowe samochody serwisowe w czterech serwisach Scania. Pojazdy marki Volkswagen wyprodukowano we Wrześni.

Nowe pojazdy Scania Assistance będą wykorzystywane do pracy w serwisach Scania w Sędziszowie Małopolskim, Sandomierzu, Gdańsku i Koszalinie. Każdy z nowych samochodów Scania Assistance został przystosowany do wyzwań charakterystycznych dla danego regionu. Samochód dla serwisu w Sędziszowie Małopolskim wyposażono w napęd 4×4, pozwalający na realizację zgłoszeń w Bieszczadach. W serwisie w Sandomierzu nowe auto będzie w dużej mierze wykorzystywane do wyjazdów serwisowych do kopalń. Z kolei samochody dla serwisów w Gdańsku i Koszalinie posłużą m.in. do wyjazdów do napraw na statkach i kutrach. Ponadto pojazdy Scania Assistance są w Koszalinie często wykorzystywane do zgłoszeń dotyczących serwisu pojazdów z zabudową leśną, czy rębaków.

Nowe samochody Scania Assistance powstały w wyniku kooperacji Scania i Volkswagen mającej na celu stworzenie uniwersalnego pojazdu Assistance na bazie VW Crafter z silnikiem o mocy 177 KM. Pojazdy wyposażono w zabudowę warsztatową firmy BOTT dostosowaną do potrzeb Scania Polska S.A., strzałę świetlną na dachu zapewniającą maksimum bezpieczeństwa napraw na drodze oraz ogrzewanie postojowe.

Usługa Scania Assistance jest dostępna na terenie całej Polski.