Goodyear poszerza asortyment o dwadzieścia nowych opon na obręcze o średnicy 17.5 i 19.5 cala.

Goodyear wprowadza nowe opony KMAX S i KMAX D na obręcze 17.5” i 19.5”, dostępne w wersji na osie prowadzące i napędowe.  koncern zamierza w ten sposób zaspokoić popyt na ogumienie, które uzyskuje dobre osiągi w każdych warunkach pogodowych, oferując przy tym niski koszt na kilometr. Nowe opony zostały przygotowane z myślą o nowych rodzajach napędu, takich jak hybrydowy i elektryczny, a także dla konwencjonalnych pojazdów z silnikiem Diesla. Szczególnym celem inżynierów rozwijających nowe produkty było uzyskanie długich przebiegów, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej trakcji, precyzji kierowania i wysokiej trwałości w pojazdach pokonujących duże odległości w transporcie regionalnym i ruchu miejskim. 

Na oś prowadzącą KMAX S

Ogumienie KMAX S na oś prowadzącą wyróżnia się solidną konstrukcją o czterech żebrach w rozmiarach 245/70R17.5 i 265/70R17.5, oraz pięciu żebrach w pozostałych wersjach.  Opony te oferują precyzyjne prowadzenie dzięki wysokiemu wskaźnikowi netto/brutto oraz elementom usztywniającym, umieszczonym między żebrami. Wielokierunkowe rowki o zębatym kształcie zwiększają trwałość opony, a agresywny profil bieżnika, niezależnie od jego wysokości, umożliwia równomierne zużycie w każdych warunkach eksploatacyjnych. Opona zachowuje dobre właściwości hamowania na wszystkich etapach zużycia.

nowe opony Goodyear 17,5 cala i 19,5 cala

Na oś napędową KMAX D

Kierunkowy wzór bieżnika opon napędowych KMAX D, z zoptymalizowanym niskim kątem nachylenia w kształcie litery V, poprawia przyczepność. Otwarte rowki i blaszki pomagają utrzymać trakcję na wszystkich nawierzchniach, natomiast łączniki w części barkowej wzmacniają żebra, zapewniając wytrzymałość na rozrywanie przy oddziaływaniu wysokiego momentu obrotowego. Progresywne wypukłości w linii środkowej optymalizują sztywność i poprawiają trakcję pod koniec okresu eksploatacji opony. Agresywny wzór bieżnika utrzymuje się przez cały czas, zapewniając długie przebiegi, stabilne prowadzenie i dobrą trakcję.

nowe opony Goodyear 17,5 cala i 19,5 cala

Opony KMAX S i KMAX D zawierają wysokiej jakości mieszankę bieżnika odporną na ścieranie, która wydłuża żywotność opony, zapobiega przegrzewaniu i optymalizuje opory toczenia. Wzmocniona konstrukcja opasania jest odporna na uderzenia, zapewniając jednocześnie komfort i trwałość. Mocna stopka radzi sobie z różnymi obciążeniami, zapewniając przy tym trwałość i poczucie pewności.

Wszystkie rozmiary linii KMAX S i KMAX D spełniają wymagania stawiane oponom zimowym, co potwierdzają symbole trzech szczytów górskich i płatka śniegu na ścianie bocznej opony.

Nowe opony KMAX S i KMAX D będą dostępne na rynku od kwietnia br. Zastąpią one modele Goodyear RHS II na oś prowadzącą i RHD II (+) na oś napędową. Konstrukcja nowych produktów opiera się na sprawdzonej technologii KMAX połączonej ze wzmocnioną budową karkasu.