Renault Trucks wprowadziło do swojej oferty kontrakty serwisowe Start&Drive Excellence Predict.

Renault Trucks w trosce o ciągłość prowadzenia biznesu przez swoich klientów wprowadza do swojej oferty nowe kontrakty serwisowe Start&Drive Excellence Predict. Ten rodzaj kontraktu bazuje na starannie dobranej strategii obsługi serwisowej. Jest ona możliwa dzięki danym technicznym zebranym w czasie rzeczywistym, dzięki „wymianie informacji” pomiędzy pojazdami a centrum monitoringu.

W momencie gdy klient zdecyduje się na kontrakt serwisowy Start&Drive Excellence Predict kody błędów podzespołów najbardziej narażonych na zużycie są przekazywane do centrali zlokalizowanej w Ghent (Belgia). Dzięki podłączonym czujnikom, 80% kluczowych podzespołów, które mogą prowadzić do przestojów (wyłączając naczepy i opony) są nieprzerwanie monitorowane. Jeżeli zostanie wykryta nieprawidłowość centrala natychmiast wysyła powiadomienie do lokalnego punktu serwisowego Klienta, który następnie kontaktuje się z nim w celu wyeliminowania potencjalnej usterki. Wcześniej serwis upewnia się czy nie została już wcześniej zaplanowana wizyta by możliwie jak najbardziej skrócić czas spędzony przez pojazd w serwisie.

kontrakt serwisowy Predict

Kontrola zużycia części

Niespodziewane przestoje pojazdów spowodowane źle zaplanowaną obsługą potrafią być bardzo kosztowne. Dzięki usłudze Start&Drive Excellence Predict punkt serwisowy otrzymuje informacje o zużyciu kluczowych podzespołów pojazdu (filtr paliwa, układ oczyszczania spalin, akumulatory) co 3 dni. Oprócz tego lokalny serwis klienta ma możliwość „połączenia się” na żywo z pojazdem i odczytu bieżących wartości zużycia komponentów takich jak: wkład osuszacza powietrza, klocki hamulcowe czy tarcza sprzęgła.

Oznacza to, że zużycie części może być na bieżąco monitorowane i poddane wnikliwej analizie. Jeżeli zostanie wykryte przedwczesne zużycie danej części, punkt serwisowy niezwłocznie skontaktuje się z Klientem.

Ten rodzaj kontraktu serwisowego jest wynikiem projektu trwającego od 2017 roku. Wykorzystuje on bogate doświadczenie sieci serwisowej Renault Trucks. Po testach trwających rok we Francji i Czechach rozwiązanie zostało wdrożone w dwunastu krajach europejskich w 2019 r. Obecnie około 10.000 pojazdów jest obsługiwanych na podstawie kontraktu serwisowego Start & Drive Excellence Predict.

Kontrakty Start & Drive Excellence Predict stanowią część kompleksowej oferty obsługi serwisowej, w skład której wchodzą również: Renault Trucks: Start & Drive Reference, Start & Drive Performance i EnDurance, która jest przeznaczona dla pojazdów starszych niż 5 lat. Oferta jest dostępna w pojazdach Renault Trucks T i T High. Modele C i K będą mogły korzystać z usługi w 2020 roku.