Producent z Kajetanowic zaprezentował udoskonaloną zabudowę trójstronną W3H. Może ona służyć do transportu materiałów sypkich, materiałów spaletyzowanych lub małogabarytowych maszyn budowlanych, a nawet długich rur kanalizacyjnych.

Nowa zabudowa trójstronna KH-KIPPER W3H z siłownikiem pod podłogą wyposażona jest w hydrauliczną lewą burtę. Opuszcza się ona płynnie od pozycji pionowej do 180° w zależności od konfiguracji podwozia. Umożliwia to podjechanie wózkiem widłowym pod samą zabudowę i sprawny załadunek materiałów spaletyzowanych, np. kostki brukowej. Szerokość wewnętrzna skrzyni wynosi 2.410 mm. Wyjątkowe rozwiązanie pozwala na załadowanie dwóch palet obok siebie. Po podniesieniu skrzyni i otworzeniu burty do 90° możliwy jest precyzyjny wysyp ładunku na bok w pewnej odległości od pojazdu. Otworzenie burty na 90° bez jej podnoszenia pozwala na załadunek materiału prosto z rampy.

Wywrotka trójstronna W3H

Prawa burta uchylna w górę i dół

Po otwarciu prawej burty na sam dół możliwe jest podjechanie pod wywrotkę wózkiem widłowym i załadowanie materiałów budowlanych na paletach. Otwarcie ręczne ważącej ok. 300 kg burty umożliwia nowe wspomaganie sprężynowe. Wystarczy zwolnić 2 dźwignie po bokach burty i pociągnąć ją na sam dół. Specjalna blokada zapobiega otwarciu w tej pozycji zamków dolnych, co mogłoby doprowadzić do niekontrolowanego upadku burty na ziemię. Wyładunek materiałów sypkich, np. piasku lub żwiru, odbywa się automatycznie po samym zwolnieniu zamków dolnych lub zwolnieniu zamków górnych i otwarciu burty na 90⁰.

Burta tylna

Tylna burta otwiera się automatycznie wraz z podniesieniem skrzyni w górę i zamyka przy opuszczaniu. W nowym rozwiązaniu zoptymalizowano system zamykania mechanicznego, poprawiając w ten sposób funkcjonalność i bezpieczeństwo. Szufla SNEEP umiejscowiona na tym samym poziomie co podłoga sprawia, że sypki materiał łatwo się zsypuje i nie zbiera w ewentualnym uskoku. Narażoną na uszkodzenia szuflę w razie potrzeby można zdemontować i wymienić na nową. Dzięki większej szczelności skrzyni możliwy jest transport nawet bardzo drobnych materiałów sypkich (nasiona maku lub rzepaku).

Wywrotka trójstronna W3H

Plandeka rozwijana z ziemi

Nowa zabudowa trójstronna KH-KIPPER wyposażona jest w rozwijaną plandekę rozwijaną i zwijaną z poziomu ziemi za pomocą wydłużonej korby poprawia komfort pracy kierowcy, co zwiększa jego bezpieczeństwo, szczególnie podczas złych warunków pogodowych, np. zimą, gdy powierzchnia samochodu jest oblodzona. Obsługa plandeki z ziemi zajmuje także mniej czasu, co ma istotne znaczenie szczególnie przy częstym jej zwijaniu i rozwijaniu.

Wywrotka trójstronna W3H