Mercedes-Benz zapowiedział nowego kompaktowego miejskiego vana dla rodzin oraz miłośników aktywnego wypoczynku.

Od pierwszej połowy 2022 r. Mercedes będzie oferował nowy model nazwany Klasa T. Model ten powstaje we współpracy Mercedesa z koncernem Renault–Nissan–Mitsubishi podobnie jak dostawczy Citan. Wszystko wskazuje więc na to, że Klasa T będzie dostawczakiem w bardziej osobowym ubraniu, tym bardziej, że centrum zainteresowania twórców nowo opracowanej Klasy T stanowi rynek klientów prywatnych. Mercedes-Benz Klasa T zaspokoi potrzeby rodzin i miłośników aktywnego wypoczynku, oferując atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Litera T nawiązuje do funkcjonalnych koncepcji wnętrz i dlatego doskonale nadaje się jako oznaczenie modelu kompaktowych rodzinnych samochodów dostawczych z trójramienną gwiazdą.

Nowy członek rodziny Mercedes-Benz

Nowa Klasa T ma zaoferować dużą ilość miejsca i szereg różnych zastosowań, w tym do przewozu pasażerów, nawiązując do trendu przejazdów współdzielonych Przykładowo szeroko otwierane drzwi przesuwne po lewej i prawej stronie pojazdu umożliwiają łatwy i wygodny dostęp do środka. Oprócz konwencjonalnych układów napędowych dostępna będzie również wersja w pełni elektryczna.

Dzięki niepowtarzalnym cechom charakterystycznym dla marki z trójramienną gwiazdą, Klasa T, jako zupełnie nowe rozwiązanie, już na pierwszy rzut oka podkreśli swoją przynależność do rodziny Mercedes-Benz. DNA marki będzie w nowym pojeździe szczególnie wyraźne we wzornictwie, jakości, bezpieczeństwie i łączności.