Od 1 lipca w salonach Nissana dostępny będzie model Navara po liftingu. Ma być oszczędniejszy i bardziej komfortowy.

Nissan zaprezentował mocniejszego, inteligentniejszego i oszczędniejszego pod względem zużycia paliwa pick-upa Navara, wyposażonego w szereg nowych rozwiązań podnoszących atrakcyjność tego modelu. Japończycy popracowali przede wszystkim nad silnikiem. Spełnia on wymagania nowej normy emisji spalin Euro 6d-Temp. Zużycie paliwa zostało zredukowane o 10% w porównaniu z bieżącym modelem, zwiększono jednocześnie maksymalny moment obrotowy silnika o mocy 160 KM – z 403 na 425 Nm. 

Nowa jest 6-biegowa przekładnia manualna, z krótszym niż dotychczas drążkiem zmiany biegów, zapewniająca większy komfort użytkowania. Dzięki zmianie przełożeń poszczególnych biegów ma przyczynić się do niższego zużycia paliwa.

Nissan Navara 2019

Po raz pierwszy w nadwoziu z pojedynczą kabiną King Cab zastosowano wielodrążkowe tylne zawieszenie. Zwiększono także ładowność o 54-135 kg, w zależności od wersji. Dopuszczalna masa całkowita została zwiększona do 3200 kg dla wersji King Cab oraz do 3250 kg dla nadwozia Double Cab.

Nowy jest system multimedialny NissanConnect z bardziej przyjaznym dla użytkownika 8‑calowym ekranem i usługami opartymi na połączeniu z Internetem, umożliwiającymi zdalne sterowanie niektórymi funkcjami pojazdu.

Nissan Navara 2019

Standardowe wyposażenie najchętniej kupowanej wersji Tekna obejmuje: system wspomagania ruszania pod górę, system kontroli zjazdu, inteligentny system hamowania awaryjnego oraz system kamer 360°.  Jak każdy lekki samochód dostawczy marki Nissan, również Navara jest objęta najlepszą w branży pięcioletnią gwarancją z limitem 160.000 kilometrów.

Nissan Navara 2019

Promocyjne ceny nowego Nissana Navara Double Cab w Polsce rozpoczynają się od 127 720 zł brutto za wersję Visia z silnikiem 2.3 dCi 160 KM, a najpopularniejsza wersja Tekna z automatyczną skrzynią biegów i silnikiem 2.3 dCi 190 KM to wydatek rzędu 167 586 zł brutto. W gamie jest także nadwozie typu King Cab, dostępne w wersji Visia oraz jako podwozie do zabudowy. Szczegóły cen promocyjnych w salonach dealerów.