Ciekawy transport z samolotem Airbus A320 przejechał przez całe Niemcy.

Specjalistyczny ciągnik balastowy Actros SLT oraz kadłub Airbusa na naczepie – ten spektakularny zestaw przejechał całe Niemcy i wszędzie przyciągał tłumy. Nic dziwnego, gdy spojrzy się na dane dotyczące transportu: 60 m długości, 90 ton wagi i 5 m szerokości. Actros SLT o mocy około 630 KM miał za zadanie przewieźć Airbusa A 320 do południowych Niemiec. To zadanie zajęło 11 dni. Firma PAULE z transportu ciężkiego z siedzibą w Stuttgarcie załadowała Airbusa na Actros SLT w Tallinie (Estonia) po jego uszkodzeniu podczas trudnego lądowania.

przewóz Airbusa z Estonii do Niemiec

Prom frachtowy przewiózł zestaw przez Morze Bałtyckie do portu w Lubece. Stamtąd specjalistyczny Actros SLT  jechał trzy noce, by przez Hamburg, Magdeburg, Norymbergę i Stuttgart, a następnie do północnej części Schwarzwaldu. Dwa razy na trasie konwój ciężkiego transportu Airbusa musiał opuścić autostradę, aby uniknąć niskich mostów. Poza tym, po opuszczeniu autostrady w jednym punkcie, kierowca musiał wykonać przejechać odcinek do tyłu, aby móc ponownie wjechać na autostradę w odwrotnym kierunku.

przewóz Airbusa z Estonii do Niemiec

Drugi Actros SLT był w gotowości by wspomóc zestaw przybywający do miejsca docelowego. Na ciasnej i stromej leśnej drodze dwa Actrosy SLT wprowadziły Airbusa do nowego „domu” na poligonie Sił Specjalnych KSK w Calw. Tam Airbus wkrótce zostanie wykorzystany jako część realistycznych scenariuszy szkoleniowych w zakresie ochrony pasażerów linii lotniczych.

przewóz Airbusa z Estonii do Niemiec