53 piętrowe autobusy Scania na gaz wchodzą do użytku w Nottingham. Podwozia do nich zostały wyprodukowane w polskiej fabryce autobusów Scania w Słupsku.

Podwozia i silniki do piętrowych autobusów wykorzystywanych w Nottingham dostarczyła Scania, nadwozia wykonała firma Alexander Dennis Limited.

Według Scanii to najbardziej ekologiczne autobusy w mieście. Ich pasażerowie mogą cieszyć się komfortem jazdy dzięki cichemu układowi napędowemu, a przy okazji doładować swoje urządzenia elektroniczne z gniazdek USB lub skorzystać z darmowego Wi-Fi 4G.

Inwestycja w piętrowe autobusy Scania na gaz stanowi kamień milowy dla Nottingham City Transport. W Scania dążymy do zmian na rzecz bardziej zrównoważonego transportu przyszłości. Jesteśmy też przekonani, że wielu operatorów transportu publicznego podąży śladem Nottingham,mówi Mark Oliver, generalny menedżer sprzedaży flotowej autobusów i autokarów Scania w Wielkiej Brytanii.

Władze Nottingham City Transport zamierzają w dalszym ciągu inwestować w autobusy zasilane gazem. Chcą także przystosować 185 eksploatowanych już autobusów do normy Euro 6. Dzięki temu przedsiębiorstwo zredukuje emisję spalin o 90 proc. do 2020 r.