Obchodzący w tym roku jubileusz 125-lecia Kässbohrer zamierza mocno wejść na rynek specjalistycznych naczep niskopodwoziowych.

Podczas imprezy  Low-Bed Day zaprezentowano nowe naczepy niskopodwoziowe Kässbohrer w jednym z zakładów firmy w niemieckim mieście Goch tuż przy granicy z Holandią. Firma posiada jeden główny zakład produkcyjny w Adazapari w Turcji oraz kilka mniejszych zakładów pełniących rolę hubów dla poszczególnych części Europy. I tak do zakładu w Goch trafiają 3-packi naczep kurtynowych na rynki Beneluksu oraz Wysp Brytyjskich, natomiast zakład w Günzburgu pełni taką samą rolę dla rynków krajów śródziemnomorskich. Do tego dochodzi jeszcze zakład w Tuli w Rosji. 

niskopodwoziówki naczepy niskopodwoziowe Kässbohrer

Członek Zarządu Kässbohrer – Iffet Türken podkreśliła, że firma zwiększyła swoją sprzedaż o 5% w 2017 roku dzięki czemu Kässbohrer stał się czwartym największym producentem w Europie. Jeszcze lepiej wypadają wyniki sprzedaży pojazdów specjalistycznych. W tym segmencie na największych rynkach europejskich, czyli w Niemczech, Polsce, Francji oraz we Włoszech udziały Kässbohrera wzrosły o 10% i stał się jedną z pięciu najpopularniejszych marek w tym sektorze rynku transportowego. 

Drugie centrum R&D

Jednocześnie powstaje drugie centrum badawczo-rozwojowe połączone z możliwością przeprowadzania testów. Będzie ono zatrudniać 150 inżynierów. Postawiono przed nimi amitne zadanie. Mają opracowywać jedną platformę pojazdu co 3 miesiące, jeden nowy pojazd na miesiąc oraz jedną nową wersję pojazdu co tydzień. 

Nowe naczepy niskopodwoziowe Kässbohrer  pokazano w zakładzie w Goch, gdzie zaproszono klientów oraz dziennikarzy branżowych. 

Paleta produktów pojazdów specjalistycznych obejmuje naczepy niskopodłogowe rozciągane oraz nierozciągane, naczepy ze sterowaniem hydraulicznym oraz naczepy niskopodwoziowe. Każda z tych grup może być skonfigurowana w taki sposób, by zaspokoić konkretne potrzeby transportowe. 

Na terenie wokół zakladu wystawiono w sumie 9 pojazdów, z których cztery zadebiutowały przed klientami. Jedną z premier była naczepa niskopodwoziowa serii K.SLL. Należą do nich naczepy z 2 i 3 osiami, wyposażone w hydrauliczne sterowanie, zawieszenie hydropneumatyczne i zdalne sterowanie. Pokład serii K.SLL umożliwia transport maszyn do wysokości 3 700 mm.

Cały materiał dostępny będzie w majowym wydaniu TRAILER Magazine.

niskopodwoziówki naczepy niskopodwoziowe Kässbohrer