Firma Spedition Eichenlaub zakupiła dwie nowe naczepy Kögel w barwach producenta przyrządów pomiarowych Stabila.

Hubert Eichenlaub Transporte und Spedition GmbH z Herxheim w Nadrenii-Palatynacie już od ponad 24 lat jest oddanym klientem firmy Kögel. Każdego roku spedytor kupuje około osiem nowych naczep Kögel. Dzięki takiej strategii pojazdy dostępne we flocie są zawsze niezawodne i bezpieczne.

Specjalnie dla klienta – firmy Stabila firma Spedition Eichenlaub odebrała właśnie dwie nowe naczepy Kögel Cargo z cyfrowym nadrukiem na plandece. W nowych naczepach szyja ramy ma grubość 120 mm, a cała rama została dodatkowo wzmocniona. Naczepy mają certyfikat zgodności z DIN EN 12642 Code XL i są seryjnie bogato wyposażone. Do wyposażenia należy na przykład plandeka dachowa Kögel Integral. Dzięki niej, przy otwartym dachu z naczepy nie zwisają pasy, gdyż są one połączone z plandeką. W ten sposób wyklucza się możliwość zahaczenia o pasy przy załadunku i rozładunku.

Indywidualne wyposażenie Eichenlaub/STABILA

Zabezpieczenie ładunku uzyskano poprzez zastosowanie perforowanej zewnętrznej ramy stalowej typu Vario-Fix z 13 parami mocowań o wytrzymałości na siłę rozciągającą o wartości 4.000 kg na mocowanie. Rozwiązanie to zastąpiło elementy seryjne o wytrzymałości na siłę wartości 2.000 kg. Dodatkowo, w dwóch pozycjach w przedniej części pojazdu zastosowano po 2 rzędy kieszeni na kłonice wewnętrznej na profilu wzdłużnym i po dwie sztuki w każdym rzędzie na ramie zewnętrznej. W razie konieczności mogą one tworzyć tak zwaną zastępczą ścianę przednią do zabezpieczania ładunku z przodu.

Każda naczepa wyposażona jest w cztery szyny kotwowe kombi oraz dwie teleskopowe aluminiowe belki do zabezpieczania ładunku. Nośność podłogi naczep została przystosowana, aby wytrzymać zwiększone do 8.000 kg obciążenie osiowe wózka widłowego. Seryjna podłoga z płyt o grubości 30 mm wyłożona jest dodatkowo drugą odporną na ścieranie warstwą podłogi o grubości 12 mm. Nad wspornikiem końcowym z tyłu przymocowany jest tworzący dodatkową ochronę najazd z blachy ryflowanej o długości 720 mm.

Firma Eichenlaub Spedition posiada obecnie 50 ciągników siodłowych pod szyldem Spedition Eichenlaub, 21 000 m² powierzchni magazynowej i ponad 80 zatrudnionych pracowników. Lata doświadczenia w dystrybucji z centralnego magazynu i stale zdobywana wiedza przekładają się na niezawodność we wzajemnych relacjach partnerskich. Klienci z najróżniejszych gałęzi przemysłu, takich jak przemysł papierniczy, usługi „just-in-time” w przemyśle motoryzacyjnym i naturalnie także producent przyrządów pomiarowych STABILA ufają kompetencjom Spedition Eichenlaub.

Więcej na ten temat przeczytacie we wrześniowym wydaniu TRAILER Magazine, natomiast o innym większym zamówieniu z Belgii dla firmy Kögel pisaliśmy tutaj