Milionowy egzemplarz Volvo FH został przekazany klientowi podczas targów IAA w Hanowerze.

O jubileuszu 25-lecia Volvo FH pisaliśmy już tutaj. Teraz Volvo ma kolejny powód do świętowania. 19 września podczas odbywającej w Hanowerze wystawy IAA, w ręce dumnego nabywcy trafiło milionowe Volvo FH. Uroczystego przekazania pojazdu dokonał prezes Volvo Trucks, Claes Nilsson. 

Samochodami ciężarowymi Volvo jeździmy od 1976 r. i jesteśmy naocznymi świadkami ciągłego rozwoju modelu Volvo FH. Od samego początku mieliśmy świadomość, że wybraliśmy markę skupioną na przyszłości. Przekonała nas nie tylko opłacalność eksploatacji Volvo FH, wynikająca z zastosowania w tych pojazdach wysokiej klasy skrzyń biegów i silników ale także komfort i bezpieczeństwo kierowcy.  To wspaniałe osiągnięcie myśli technicznej, mówi Marco Reinhard, właściciel i dyrektor generalny firmy Gesuko zajmującej się transportem chłodniczym, zlokalizowanej w miejscowości Bad Hersfeld, oddalonej 200 km od Hanoweru. 

milionowy egzemplarz Volvo FH

Flota transportowa Gesuko składa się wyłącznie z samochodów ciężarowych Volvo i właśnie powiększyła się o kolejny pojazd. Milionowe Volvo FH to model Volvo FH 25 Year Special Edition w kolorze Crimson Pearl, wyposażony w kabinę sypialną Globetrotter XL, Układ Ostrzegający o niebezpieczeństwie olizji i Aktywny Układ Kierowniczy Volvo.

Modelem Volvo FH, raz za razem, przesuwaliśmy granice tego, co można osiągnąć, kreując nowe możliwości w zakresie rentownego, efektywnego i bezpiecznego transportu przy systematycznie malejącym oddziaływaniu na środowisko naturalne. Dostarczenie milionowego egzemplarza Volvo FH naszemu lojalnemu klientowi, który jest z nami od 25 lat, to wyjątkowe wydarzenie na tej wyjątkowej drodze, mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.