Grupa Raben po raz kolejny na swojego partnera wybrała markę Mercedes-Benz.

Grupę Raben i Mercedes-Benz Trucks Polska łączy długa i owocna współpraca. Wkrótce we flocie operatora logistycznego będzie jeździć już prawie 450 Mercedesów Actros. W ramach aktualnego zamówienia tabor Grupy Raben powiększa się o dziesięć najnowszych modeli. Pierwszy ciągnik został przekazany 1 października w podwarszawskim Emilianowie. Podczas uroczystości w siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport z Grupy Raben odebrał kluczyki do pojazdu z rąk Dyrektora Sprzedaży Grzegorz Radomyskiego oraz przedstawicieli Mercedes-Benz Trucks Polska.  

Zarówno dla mnie, jak i całego mojego zespołu sprzedaż samochodu ciężarowego klientowi to nie koniec, a zaledwie początek dobrej współpracy. Mercedes-Benz Trucks Warszawa chce nie tylko poruszać biznes swoich klientów, ale i mieć realny wpływ na funkcjonowanie ich firm.Każdy kolejny zakup to potwierdzenie, jakości naszej pracy, zaufania, jakim obdarzyli nas kliencie a także dowód na to, że możemy pochwalić się najlepszym produktem i serwisem na rynku, powiedział Grzegorz Radomyski, Dyrektor Sprzedaży Samochodów Ciężarowych, Mercedes-Benz Trucks Warszawa.

Nowy Actros Grupa Raben

Actrosy już bez lusterek

Mercedesy Actros we flocie Grupy Raben wyposażone w silniki OM 473 o mocy 460 kW i momencie obrotowym 3.000 Nm oraz system Predictive Powertrain Control. W standardowym wyposażeniu znajdują się takie rozwiązania jak system stabilizujący jazdę, asystent pasa ruchu czy asystent wspomagania koncentracji i oświetlenie Follow-me-Home. W pojazdach zastosowano systemy Active Brake Assist 5 wspomagający hamowanie oraz Active Drive Assist zwiększający komfort prowadzenia i bezpieczeństwo. Dodatkowo kierowcę w czasie jazdy wspomaga asystent martwego pola, asystent rozpoznawania znaków drogowych, system stabilizujący jazdę przyczepy oraz automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu. Wreszcie absolutna innowacja: kamery MirrorCam, które w nowych Actrosach zastępują lusterka zewnętrzne, zapewniają lepszą widoczność i większe bezpieczeństwo podczas manewrowania, skręcania i zmiany pasa ruchu, a dodatkowo pozwalają obniżyć zużycie paliwa.

Grupa Raben stawia także na szkolenia, dlatego latem 2018 r. uruchomiła platformę edukacyjną pod hasłem „Nie bądź dziki!”, która ma podnosić świadomość, szerzyć wiedzę i budować wzajemną kulturę bezpieczeństwa na drodze. Na stronie www.niebadzdziki.pl udostępniono 10 animacji, które pokazują wybrane zasady bezpiecznych zachowań na drogach i placach manewrowych. E-szkolenie przeznaczone jest głównie dla kierowców samochodów ciężarowych i osobowych, ale mogą wziąć w nim udział wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Każdy, kto zapozna się ze wszystkimi animacjami, otrzymuje certyfikat ukończenia kursu.