Trzy egzemplarze elektrycznego Mercedesa e-Vito trafiły na trzymiesięczny test w firmie LS Airport Services.

Przedsiębiorstwo LS Airport Services zajmuje się obsługą naziemną lotnisk i jest największym pracodawcą branży lotniczej w Polsce. Firma oferuje załadunek i rozładunek bagażu, koordynację obsługi rejsów, obsługę samolotów na płycie postojowej, odladzanie samolotów, obsługę pasażerów i frachtu. Świadczy również usługi cargo oraz zarządza kompleksem LS Cargo Park, na terenie którego znajduje się największy w Polsce Terminal Cargo. Samochody elektryczne Mercedes-Benz eVito będą w ramach testu realizować wszystkie te zadania.

Długoterminowy bezpłatny test eVito w LS Airport Services jest elementem projektu Lighthouse Customers, w ramach którego Daimler AG zaprasza firmy użytkujące pojazdy Mercedes-Benz do udziału w procesie tworzenia i udoskonalania rozwiązań dla flot elektrycznych. Wybrani na poziomie centrali klienci z całej Europy testują eVito w codziennej eksploatacji. Od lutego taki test trwa w Poczcie Polskiej, a obecnie, również w ramach współpracy Mercedes-Benz Polska oraz Athlon Car Lease Polska, rozpocznie się w firmie LS Airport Services.

Wraz z trzema pojazdami przekazana została również ścienna ładowarka WallBox Mercedes-Benz. Kierowcy firmy LS Airport Services zostaną też przeszkoleni przez profesjonalnych trenerów w zakresie jazdy samochodami elektrycznymi, na koszt Mercedes-Benz Polska.

elektryczne Vito LS Airport Services

eVito ma DMC 3.200 kg

eVito wyposażony w akumulator o pojemności 41,4 kWh posiada zasięg około 150 kilometrów, a przy pełnym obciążeniu i w trudnych warunkach pogodowych 100 km. Akumulator można w pełni naładować w ciągu około 6 godzin, a moc 84 kW i moment obrotowy do 300 Nm zapewnia dynamiczną jazdę. Maksymalna prędkość to 120 km/h.

Pojazdy eVito w LS Airport Services mają całkowitą długość wynoszącą 5.140 mm, maksymalną ładowność użytkową 1.073 kg i maksymalną objętość 6,6 m3. Instalacja akumulatora pod pojazdem umożliwia nieograniczone użytkowanie całej przestrzeni ładunkowej. Maksymalna dopuszczalna masa całkowita wynosi 3.200 kg.

eVito jest pierwszym zelektryfikowanym modelem z gamy samochodów dostawczych marki Mercedes-Benz. Długoterminowym celem strategii eDrive@VANs koncernu Daimler jest wyposażenie w napędy elektryczne wszystkich pojazdów dostawczych z gwiazdą. Obecnie dostępny jest już eVito, w tym roku dołączy do niego eSprinter, a w dalszej kolejności eCitan.