Druga mobilna klinika na potrzeby programu „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Rolanda McDonalda staje się faktem.

Podwozie MAN TGM będące bazą przyszłego ambulansu, zostało właśnie dostarczone do portu w Gdańsku, gdzie przeszło odprawę celną i czeka na załadunek na statek. Podwozie popłynie kontenerowcem do Baltimore w USA. Tam przejmie go LifeLineMobile, rodzinna firma z Ohio, która zbudowała 52 podobne ambulansy na świecie i wróci po 7 miesiącach już jako mobilna klinika do badań USG.

Warto zaznaczyć, że MAN TGM 15.290, to pierwsze wyprodukowane w Europie podwozie, na którym realizowana będzie zabudowa mobilnej kliniki. 

Realizowany przez Fundację Rolanda McDonalda program „NIE nowotworom u dzieci” od 14 lat daje rodzicom dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat szansę na profilaktyczne badanie USG, którego w tak kompleksowym zakresie nie ma wciąż na liście świadczeń publicznych. Profilaktyka w walce z nowotworami to jedyna szansa na wczesne diagnozy i 100% wyleczenie. U dzieci czas jest najważniejszą składową sukcesu, dlatego program edukuje rodziców nie tylko dając bezpłatny dostęp do badań ale także wiedzę, którą Fundacja zebrała razem z IFMSA Poland w formę wykładu „NIE nowotworom u dzieci – Rodzicu, dostrzeż objawy”.

Tysiące dzieci co roku, w ponad 50 miastach i wsiach, przechodzi badania przesiewowe i co roku kilka wczesnych rozpoznań, ratuje dzieciom przyszłość. Mobilna klinika to dar amerykańskiej Fundacji RMHC Global dla Polski.

 Cieszymy się, że Fundacja zaufała firmie MAN Truck & Bus Polska i wybrała nasz ekonomiczny, wytrzymały i niezawodny produkt. Nie tylko dział handlowy ale i inne piony wspierają realizację projektu i jest to dla nas powód do ogromnej satysfakcji. Znamy i doceniamy programy Fundacji w Polsce, sami jesteśmy rodzicami i wiemy jak ważne jest aby standardy medycyny pediatrycznej zmieniały się na lepsze. Jesteśmy przekonani, że ciężarówka MAN TGM będzie dobrze służyć Fundacji, powiedział Marc Martinez, prezes zarządu firmy MAN Truck & Bus Polska.

MAN jest także partnerem Pikniku Rodzinnego 2019 na rzecz budowy warszawskiego Domu Ronalda McDonalda.