Pod koniec września odbyło się przekazanie 13 ambulansów MAN TGE oraz podpisanie umowy z ITD na dostawę 64 dostawczych MAN-ów TGE.

27 września na terenie Oddziału Techniczno-Administracyjnego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” odbyło się  przekazanie 13 ambulansów medycznych MAN TGE, zabudowanych specjalistycznie przez firmę AMZ Kutno S.A.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządu województwa mazowieckiego, z marszałkiem Adamem Struzikiem na czele, przedstawiciele Ratownictwa Medycznego oraz przedstawiciele MAN Truck & Bus Polska.

MAN ambulans Warszawa

Przekazane samochody MAN TGE są wyposażone w najmocniejsze w ofercie tej klasy pojazdów silniki o pojemności 2,0 l i  177 KM oraz momencie obrotowym 410 Nm. Gwarantują one dynamiczną, szybką, ale i bezpieczną jazdę, która dla ambulansów jest istotnym czynnikiem przy ratowaniu ludzkiego życia.

MAN ambulans Warszawa

Poza standardowym bogatym wyposażeniem samochodów MAN TGE, zamówione pojazdy dysponują dodatkowymi elementami, takimi jak: pasywny system bezpieczeństwa, w którego skład wchodzi system kontroli ciśnienia w oponach, reflektory przeciwmgielne z dodatkowym reflektorem do jazdy na zakrętach, boczne poduszki powietrzne oraz poduszki chroniące kierowcę i pasażera.

Pierwszy ambulans medyczny wykonany na podwoziu MAN TGE z zabudową AMZ Kutno został dostarczony w styczniu 2018 do szpitala powiatowego w Staszowie, w województwie świętokrzyskim. Od tego czasu dostarczono już ponad 30 takich ambulansów do licznych placówek opieki medycznej.  

Umowa z ITD na dostawę 64 MAN-ów TGE

Tego samego dnia w siedzibie głównej Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego miało miejsce podpisanie umowy na dostawę 64 samochodów dostawczych MAN TGE.

W uroczystości udział wzięli Minister Infrastruktury i Rozwoju Andrzej Adamczyk, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur,  Dyrektor Generalny Krzysztof Pajączek oraz Marc Martinez, Prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

MAN dla ITD

Umowa obejmuje dostawę 64 samochodów dostawczych MAN TGE 3,5. 177 z zabudową wykonaną przez AMZ Kutno S.A.

Samochody będą wykorzystywane w codziennej operacyjnej pracy Inspektorów Transportu Drogowego na terenie całego kraju.

Pierwsze przekazania pojazdów odbędą się w pierwszym półroczy 2020 roku.