Ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał łotewski kierowca ciężarówki zatrzymany na drodze S10 w okolicach Torunia.

Inspektorzy ITD z Bydgoszczy zatrzymali do rutynowej kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, którym łotewski przewoźnik wykonywał transport ładunku z Łotwy do Niemiec. Podczas kontroli wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziło podejrzenie inspektora – kierowca był pod wpływem alkoholu. Inspektorzy wezwali zatem na miejsce kontroli patrol drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy kolejne badania alkomatem dały wynik 0,57 mg/l (1,19 promila) oraz 0,54 mg/l (1,13 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierującego ciężarówką. Nietrzeźwy łotewski kierowca został przekazany do dalszych czynności policjantom.

Ponadto inspektorzy stwierdzili, że łotewski przewoźnik nie posiadał żadnego uprawnienia do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego rzeczy. W związku z tym wszczęli w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, a pojazd został usunięty na parking strzeżony do czasu uiszczenia kaucji na poczet przyszłej kary pieniężnej.