55 skontrolowanych ciężarówek należących do zagranicznych przewoźników i 9 za przekroczenie dozwolonej prędkości – to bilans wspólnej akcji inspektorów łódzkiej ITD z inspektorami GITD.

Na odcinku autostrady A2 koło Strykowa inspektorzy ITD zatrzymywali do kontroli samochody ciężarowe zagranicznych przewoźników. Sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy są trzeźwi i mają zezwolenia uprawniające do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego rzeczy.

kontrole Stryków A2

Równolegle kontrole prowadzili inspektorzy GITD, którzy mierzyli prędkość przy pomocy fotoradarów. 9 kierowców otrzymało mandaty za przekroczenie prędkości. wykroczeniami kierowcy zostali ukarani mandatami. Kontrole trzeźwości zagranicznych kierowców wykazały, że kierowcy wszystkich skontrolowanych pojazdów byli trzeźwi i okazali wymagane zezwolenia.

Tak pięknie nie było wcześniej w tym tygodniu, kiedy Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 40-tonową ciężarówkę należącą do litewskiej firmy transportowej. Podczas kontroli inspektorzy wyczuli woń alkoholu. Kierowcę poddano badaniu trzeźwości, które wykazało 0,36 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (0,756 promila). Kierowca wyjaśnił, że wcześnie rano wypił 4 piwa i po 5 godzinach ruszył w kierunku Niemiec… Nietrzeźwego kierowcę przekazano do dyspozycji Policji.

kontrole Stryków A2