Szybki w obsłudze system Kögel FastSlider dedykowany do plandek przesuwnych jest już dostępny dla wielu wariantów naczep skrzyniowych Kögel generacji NOVUM.

Kögel FastSlider to system szybkiego otwierania i zamykania składający się ze wzmocnionej plandeki, która spełnia wymagania normy DIN-EN-12642-Code-XL dotyczące wytrzymałości konstrukcji. Przednia część posiada szybkozamykającą dźwignię, za pomocą której plandeka może być otwierana i zamykana w ciągu kilku sekund, z tyłu zastosowano sprawdzony wałek napinający Kögel. W naczepie typu  Mega wykorzystuje wałek napinający i grzechotkę z przodu i z tyłu. Dzięki temu systemowi firma Kögel reaguje również na wymagania przemysłu motoryzacyjnego oraz branży napojów w zakresie skrócenia czasu załadunku, zapewniając kierowcom szybszą, prostszą i bezpieczniejszą obsługę podczas załadunku i rozładunku.

System plandeki przesuwnej Kögel FastSlider

Nowy bezklamrowy system przesuwu plandek jest łatwy w użyciu podczas czynności otwierania i zamykania. Specjalnie opracowane dla tego systemu rolki zapewniają płynną pracę plandeki. U góry rolki prowadzone są przez aluminiowy pas dachowy, który można łączyć z podnoszonym dachem. Poniżej znajduje się stalowy profil, który jest przykręcony do boku obrzeża ramy. Plandeka po otwarciu wykonuje w ten sposób płynny ruch falowy i składa się bardzo ciasno. Dzięki temu rozwiązaniu niepotrzebne już jest potrzymywanie ruszających się plandek czy czyszczenie brudnych klamer. 

System Kögel FastSlider może być używany z jednej lub dwóch stron i może być dostosowany do wielu wymagań logistycznych, takich jak automotive, napoje lub palety. W przypadku zastosowania tylko z jednej strony, opcjonalny system Kögel FastSlider obejmuje zintegrowaną plandekę dachową Kögel Strong & Go oraz plandekę boczną, która odpowiada wytycznym certyfikatu Daimler 9.5. Jeśli naczepa jest wyposażona w system Kögel FastSlider po obu stronach, zostanie również wyposażona w zintegrowaną plandekę dachową Kögel Strong & Go.