W Ulm otwarto drugą fabrykę Kässbohrer w Niemczech. Tym samym marka powróciła do swojego matecznika.

Kässbohrer, który określa się, jako najszybciej rosnącą markę naczep w Europie, posiada obecnie 4 fabryki, z czego 3 w Europie, w tym 2 w Niemczech – w miejscowościach Goch oraz Ulm. Właśnie w tej drugiej miejscowości nastąpiło uroczyste otwarcie zakładu w obecności właściciela Kässbohrer – Çetin Nuhoğlu oraz licznych oficjeli ze świata lokalnej polityki.

Uroczystość otworzył Alper Aydin, Deputy Manager of Kässbohrer Marketing, Sales and Aftersales, który przypomniał historię marki, która wywodzi się właśnie z Ulm. Firmę założył Karl Kässbohrer w 1893 roku.

Zdecydowaliśmy się powrócić do korzeni, do Ulm, na początku 2016 roku. Na cześć innowacyjnego dziedziectwa Karla Kässbohrer wygraliśmy nagrodę Trailer Innovation Award 2017 w kategorii Bezpieczeństwo za cysternę do bitumenu powstałą we współpracy z Hoyr Group. Jesteśmy dumni z naszej 124-letniej historii oraz tego, że mamy klientów w ponad 55 krajach.

Alper Aydin

Drugi zakład w Niemczech

Pierwszą fabrykę w Niemczech w Goch, Kässbohrer otworzył w 1988 roku. Nowy zakład w Ulm ma powierzchnię 100.000 m2 i jest położony w dobrej lokalizacji w pobliżu autostrady A8 łączącej Stuttgart z Monachium. Producent nie podaje jednak informacji na temat wielkości planowanej produkcji oraz jakie pojazdy będą powstawać w Ulm.

Z okazji ceremonii otwarcia zaprezentowano nowe produkty: wywrotkę o pojemności 32 m3 przeznaczoną na rynek rosyjski oraz wywrotkę o pojemności 24 m3 na rynek europejski.

Kässbohrer odnosi spore sukcesy na rynku polskim, gdzie podwoił swoją sprzedaż w 2016 roku.

Więcej zdjęć z otwarcia fabryki w Ulm możecie zobaczyć tutaj