Na jubileusz 25-lecia modelu FH Volvo Trucks wypuszcza na rynek Volvo FH 25 Year Special Edition.

Jubileuszowe Volvo FH dostępne również jako Volvo FH 16, wyróżnia się charakterystycznym wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym, doskonałym komfortem kierowcy i najnowocześniejszymi funkcjami. Jak podaje producent w informacji prasowej, Volvo FH to jeden z najbardziej znanych modeli w historii. Volvo sprzedało prawie milion ciężarówek. Volvo FH 25 Year Special Edition ma być także hołdem złożonym wszystkim klientom i kierowcom, którzy jeżdżą tym modelem od 25 lat.

Volvo FH jest idealną reprezentacją nastawienia ukierunkowanego na klienta i modelu, który przekraczał granice od ćwierć wieku. Ta wspaniała ciężarówka z edycji jest zatem hołdem złożonym przez pierwsze 25 lat i punktem wyjścia dla naszego dalszego sukcesu podróż z klientami i kierowcami, mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Jubileuszowe Volvo FH w stylu retro

Zewnętrzna część tej jubileuszowego modelu zawiera elementami retro. Srebrno-szaro-pomarańczowy motyw ma podkreślać pochodzenie ciężarówki, a paski tworzą liczbę 25, która sygnalizuje rocznicę. Efekty 3D i cienie odzwierciedlają trendy stylistyczne wczesnych lat 90. i nadają pojazdowi wyraźny wygląd retro.

Volvo FH na 25-lecie modelu FH

Jubileuszowe Volvo FH dostępne jest w dwóch kolorach.  Jeden ciemniejszy to Mammoth Tree Metallic, a lśniący czerwony (Crimson Pearl), ma być nowoczesnym hołdem dla oryginalnej czerwonej kolorystyki kabiny z 1993 roku.

Volvo FH na 25-lecie modelu FH

W wnętrzu mamy sporo pomarańczowych detali – od szwów pasów bezpieczeństwa po zasłony, dywany i odblaskowe naklejki na drzwiach bezpieczeństwa. Aby zwiększyć komfort jazdy, siedzenia są częściowo obite skórą. Jubileuszowe Volvo FH zawiera także najnowsze układy wspomagające kierowcę, o których pisaliśmy tutaj.

Ta ciężarówka naprawdę pokazuje, w jaki sposób Volvo Trucks rozwija się i nadal wyznacza nowe standardy w dziedzinie ciężarówek. To fantastyczne wydanie, które składa hołd wyjątkowej ciężarówce i milionom ludzi, klientom, kierowcom i fanom, którzy od 25 lat są zaangażowani w Volvo FH. mówi Tomas Thuresson, kierownik ds. Globalnego transportu długodystansowego w Volvo Trucks.

 

 

Specjalna edycja Volvo FH 25 Year będzie produkowana przez ograniczony okres w 2018 i 2019 roku. Sprzedaż rozpocznie się pod koniec czerwca 2018 (tydzień 25).

O historii modelu FH pisaliśmy tutaj.

Volvo FH na 25-lecie modelu FH

Volvo FH na 25-lecie modelu FH