Marka Iveco zaprezentowała w Madrycie nowy model do ruchu dalekobieżnego: IVECO S-WAY.

Na konwencji w centrum wystawienniczym IFEMA w Madrycie w Hiszpanii, marka Iveco zaprezentowała swojej sieci dealerskiej, sprzedawcom, klientom i przedstawicielom prasy międzynarodowej nowy ciężki pojazd Iveco S-WAY, przeznaczony do ruchu dalekobieżnego.

Największą nowością jest nowa kabina zaprojektowana z myślą o potrzebach kierowców i przewoźników. Jak twierdzi producent, samochód został opracowany z naciskiem na najwyższy komfort kierowcy, zrównoważony rozwój oraz nowy, rozszerzony poziom komunikacji, mający na celu obniżenie całkowitego kosztu posiadania.

nowy ciągnik Iveco

Nowa konstrukcja jest bardziej aerodynamiczna, co ma zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 4%. Do niskiego całkowitego kosztu posiadania mają przyczynić się również cechy konstrukcyjne, takie jak np. wieloczęściowy zderzak, który zdecydowanie obniża koszty naprawy. Przedłużone drzwi, które zasłaniają aż dwa górne stopnie, razem z bocznymi ścianami kabiny tworzą gładką powierzchnię, mają także redukować zawirowania podczas jazdy.

Nowa kabina Iveco S-WAY

Podstawa fotela została obniżona w celu zwiększenia zarówno grubości siedziska, jak i zakresu skoku, zapewniając wszystkim kierowcom wygodną pozycję i optymalną widoczność. Obręcz koła kierownicy ma na dole płaską część, która ma zapewnić więcej miejsca na nogi kierowcy.

Wielofunkcyjna kierownica ma aż 22 przełączniki, Jednak według Iveco, taka konfiguracja eliminuje rozpraszanie uwagi kierowcy, który może obsługiwać elementy bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy, co zwiększa jego bezpieczeństwo i komfort.

nowy ciągnik Iveco

Tablica rozdzielcza i konsola środkowa zostały przeprojektowane w celu poprawy komfortu i efektywności obsługi, dzięki nowemu rozmieszczeniu elementów i znacznie lepszej funkcjonalności. 7-calowy ekran dotykowy zapewnia dostęp do systemu informacyjno-rozrywkowego, który umożliwia kierowcy korzystanie w kabinie z funkcji cyfrowych, między innymi podłączenia i widoczności ekranu telefonu Apple Car Play. Dostępne są również: Bluetooth do transmisji strumieniowej w trybie głośnomówiącym i audio, radio DAB, system rozpoznawania głosu, system nawigacji dla samochodów ciężarowych, a także wiele udogodnień sprzętowych i programowych, w tym funkcje bezpieczeństwa cybernetycznego. Kierowca ma również dostęp do usług pomocy całodobowej i pomocy zdalnej, jak również do systemu oceny stylu jazdy.

nowy ciągnik Iveco

nowy ciągnik Iveco

IVECO S-WAY podpięty pod sieć

Moduł telematyczny w IVECO S-WAY posiada bogate możliwości komunikacji. Pozwala gromadzić, przetwarza i wymienia dane w czasie rzeczywistym. Działa na platformie usług opracowanej we współpracy z firmą Microsoft, która zapewnia bezpieczne przechowywanie danych i zarządzanie nimi. Właściciele i kierowcy są stale połączeni z pojazdem poprzez swoje urządzenie mobilne lub komputer PC, korzystając z przyjaznego dla użytkownika portalu i aplikacji MyIVECO.

IVECO S-WAY wykorzystuje komunikację bezprzewodową, aby zapewnić większą wygodę kierowcy oraz ułatwić korzystanie z funkcji oceny stylu jazdy, pokładowego trenera. Dostęp online do wyników oraz do funkcji pojazdu zapewnia przyjazna dla użytkownika aplikacja MyIVECO EASY Way.

Iveco w informacjach prasowych nie podaje informacji o silnikach, wspomina jedynie, że dla operatorów logistycznych pragnących prowadzić „zieloną” flotę, IVECO S-WAY Natural Power pozostaje jedyną ciężarówką na skroplony gaz ziemny oferującą zasięg dalekobieżny do 1.600 km przy mocy silnika 460 KM.