IVECO Poland przekazało Grupie STANDO ciągniki siodłowe IVECO S-WAY Natural Power napędzane gazem ziemnym.

IVECO Poland przekazało Grupie STANDO 10 ciągników siodłowych S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquefied Natural Gas – LNG).

Dostarczone 10 pojazdów IVECO S-WAY NP zasilanych gazem ziemnym, uzupełniły flotę zakupionych przez STANDO we wrześniu 2019 roku 20 ciągników IVECO Stralis Natural Power. Najnowsze ciągniki IVECO S-WAY LNG dołączą do swoich poprzedników i wyjadą na drogi Europy zapewniając transport międzynarodowy w 37 krajach obsługiwanych przez STANDO.

Iveco S-Way na gaz

Dostarczone pojazdy IVECO S-WAY LNG zostały wyposażone w zbiorniki na gaz ziemny o pojemności 194 kg (540 litrów). To rozwiązanie technologiczne doskonale sprawdzi się w usługach transportowych klienta zapewniając zasięg pojazdów do 1600 km na jednym tankowaniu. Ponadto ciągniki posiadają nowoczesną automatyczną skrzynię biegów HI-TRONIX i systemy wspomagające HI-CRUISE oraz Eco-Roll. Wszystkie S-WAY klienta posiadają wyposażenie dodatkowe: tryb wyciszenia do 71 dB, zintegrowaną klimatyzację postojową ukrytą pod kabiną, aluminiowe felgi Alcona SLT i pakiet Full Led. Kabiny zostały pomalowane w charakterystyczne barwy Grupy STANDO.

Wszystkie pojazdy klienta objęte są kontraktem serwisowym IVECO 3XL Life.

Iveco S-Way na gaz

Spalanie niższe o 15%

— Prawie rok temu zdecydowaliśmy się na zakup pierwszych pojazdów IVECO zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Pokonaliśmy w tym czasie wiele tysięcy kilometrów i teraz z pełną świadomością, wiedzą i doświadczeniem do naszej floty dołączają kolejne ciągniki S-WAY wykorzystujące tą technologię. Zależało nam na obniżeniu emisji dwutlenku węgla podczas realizacji naszych misji transportowych oraz zoptymalizowaniu kosztów. Te cele zostały osiągnięte. Zużycie paliwa jest o 15% niższe niż w pojazdach zasilanych silnikami wysokoprężnymi, ponadto gaz ziemny ma niższą cenę oraz wciąż możemy korzystać ze zwolnienia z opłat MAUT na terenie Niemiec. Bez żadnego problemu możemy realizować zlecenia, które wymagają pozwolenia na wjazd do centrów miast Europy tylko pojazdom niskoemisyjnym, podobnie jest z możliwością wjazdów do niektórych portów przeładunkowych. Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych to cel, który jako świadoma organizacja staramy się realizować każdego dnia. Pojazdy IVECO doskonale wpisują się w naszą misję, mówi Andrzej Stefanowski, Właściciel Grupy STANDO.

Najpierw szkolenie

Przekazania ciągników Iveco S-Way dla Grupy STANDO zostało poprzedzone szkoleniem kierowców przewoźnika przeprowadzone przez trenera Akademii Jazdy IVECO. Obejmowało ono między innymi naukę techniki ekonomicznej jazdy oraz obsługę systemu IVECO HI-CRUISE GPS posiadającego zintegrowane funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, takie jak Eco-Roll oraz przewidujące sterowanie zmianą biegów i tempomatem, wykorzystując w tym celu najnowocześniejszą technologię mapowania GPS.

Firma STANDO od ponad dwóch dekad dostarcza usługi logistyczne i transportowe płynnych produktów spożywczych. Posiada 85 nowoczesnych cystern spożywczych. W 115-osobowym zespole STANDO zatrudnionych jest 90 kierowców oraz logistycy, inżynierowie, ekonomiści, informatycy, planiści i analitycy zajmujący się automatyzacją procesów logistycznych. Podczas zakupu pojazdów do swojej floty, STANDO kieruje się nowoczesnością rozwiązań technologicznych, które wpisują się w dynamiczny rozwój firmy oraz niskoemisyjnością ciężarówek, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Od lat Grupa STANDO podkreśla swoje zaangażowanie w zrównoważony transport i ochronę środowiska.