Dealer Mercedesa Auto Partner J.A. Garcarek wydał w ostatnich dniach w sumie 60 nowych Actrosów dla firm MIRJAN oraz Pawtrans.  

31 sierpnia w siedzibie Auto Partner J.A. Garcarek w Ociążu pod Kaliszem odbyło się uroczyste przekazanie 20 nowych Actrosów firmie MIRJAN – jednemu z największych producentów i lidera sprzedaży mebli w Polsce i Europie.

Wielkopolską firmę MIRJAN założyli w 1993 roku Mirosława i Jan Rabiega. Od samego początku w jej flocie jeżdżą Mercedesy. Obecnie jest to lider sprzedaży mebli w Polsce i Europie, dysponujący flotą  ok. 120 pojazdów. 20 nowych Actrosów zastąpi w jego taborze modele poprzedniej generacji.

nowy Actros Mirjan

Każdy z 20 Actrosów 1845 firmy MIRJAN wyposażony jest w kabinę StreamSpace i retarder oraz elektryczną klimatyzację postojową. Tradycyjne lusterka zastąpił innowacyjny system wyświetlaczy i kamer MirrorCam – jedyny taki w seryjnie produkowanych ciężarówkach. Kontrakt obejmuje także umowy serwisowe, w tym usługę Mercedes-Benz Uptime, zapewniającą stały monitoring stanu technicznego floty i umożliwiającą reagowanie zanim w pojeździe nastąpi usterka. Pozwala to na optymalne wykorzystanie floty i wcześniejsze zaplanowanie wizyty w serwisie tak, aby nie wiązało się to
z dodatkowymi przestojami.

Razem już 20 lat

Nowe pojazdy odebrał Jan Rabiega, założyciel i właściciel firmy MIRJAN wraz z synem Łukaszem Rabiegą oraz grupą kierowców, którzy od razu po uroczystości zasiedli w kabinach.

Dla mnie Mercedes to jest  numer 1 wśród pojazdów ciężarowych, ta marka buduje prestiż naszej firmy. Nowy model oferuje wyjątkową stylistykę i bezpieczeństwo dla kierowców. Zamawiamy samochody w dobrym wyposażeniu – chcemy, żeby kierowcy czuli się związani z firmą, wiedzieli, że w zamian za dobre wyniki zapewniamy im wysokiej klasy, komfortowe i bezpieczne miejsce pracy. Dlatego właśnie najlepsi dziś zasiądą w kabinach Nowych Actrosów, mówił Jan Rabiega, odbierając symboliczny kluczyk. Jednocześnie muszę podkreślić, że współpraca z firmą Auto Partner J.A. Garcarek jest rewelacyjna – w zakresie samochodów ciężarowych pracujemy razem już od ponad 20 lat. Dziękujemy za wszystko, co dotychczas udało nam się razem zrobić.

Ciężarówki firmy MIRJAN rozwożą meble po całej Europie. Część z nich powstaje w zakładzie produkcyjnym należącym do przedsiębiorstwa, a część pochodzi od dostawców – sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sklepu internetowego Mirjan24. 20 Nowych Actrosów 1845 polakierowanych na firmowy czerwony kolor już następnego dnia po przekazaniu wyruszyło na trasy.

40 Nowych Actrosów dla firmy Pawtrans

Natomiast 5 września w siedzibie Auto Partner J.A. Garcarek, odbyło się uroczyste przekazanie 40 Nowych Actrosów firmie Pawtrans. To także rezultat wieloletniej współpracy firmy z marką Mercedes-Benz. W 2012 roku firma z Poniatowej kupiła 80 Actrosów.

Chcę podkreślić, że obecna transakcja jest najlepszą oceną i potwierdzeniem naszych dotychczasowych relacji. Kiedy kilka lat temu pan Jan Garcarek zaproponował nam współpracę, spojrzałem na mapę i pomyślałem, że nie jest nam po drodze. Teraz nie wyobrażam sobie innej drogi i za to bardzo dziękuję. Dlatego też mam nadzieję, że nadal będziemy rozwozić po Europie towary pojazdami z gwiazdą na masce, podkreślił Stanisław Pawłowski, prezes firmy Pawtrans.

nowy Actros Pawtrans

40 Nowych Actrosów 1848 w barwach firmy Pawtrans z Poniatowej wyruszyło na międzynarodowe trasy, transportując płynne produkty spożywcze, takie jak czekolada, tłuszcze, koncentraty itp. Transakcja jest owocem systematycznej, wieloletniej współpracy firmy Pawtrans z marką Mercedes-Benz oraz firmą Auto Partner J. A. Garcarek z Ociąża. Wynika to również z konsekwentnego realizowania wizji przedsiębiorstwa oferującego wysoką jakość klientom, nowoczesnego, ekologicznego oraz zapewniającego bezpieczeństwo i komfort kierowcom.

Bogato wyposażone Actrosy dla Pawtrans

Podobnie jak w przypadku Actrosa poprzedniej generacji, z nowym modelem również wiążę duże nadzieje, jeśli chodzi o innowacje i ekologię, powiedział Stanisław Pawłowski, prezes firmy Pawtrans podczas uroczystości przekazania pojazdów. Dodatkowo jednak w tym najnowszym modelu moją uwagę zwraca niespotykany zakres rozwiązań wspierających bezpieczeństwo. Teraz będziemy musieli skoncentrować się na tym, żeby dobrze te wszystkie rozwiązania wykorzystać. Liczę też na kolejne oszczędności kosztowe, jeśli chodzi o spalanie.

40 Nowych Actrosów Pawtransu z kabinami StreamSpace z płaską podłogą zostało bardzo bogato wyposażonych w rozwiązania wspierające bezpieczeństwo. Są to między innymi najnowsza generacja systemu Active Brake Assist 5, umożliwiająca całkowite bądź częściowe wyhamowanie pojazdu przed ruchomym i nieruchomym obiektem lub pieszym, co pozwala zapobiegać albo zmniejszyć skutki wypadków. Ponadto samochody zostały wyposażone w tempomat z regulacją odstępu Stop-and-go, który zmniejsza ryzyko najechania na pojazd poprzedzający – tempomat samoczynnie dostosowuje prędkość i utrzymuje zadaną odległość.

Kierowców użytkujących Nowe Actrosy Pawtransu będą też wspierać systemy asystujące: wspomagania koncentracji, utrzymania pasa ruchu i stabilizacji toru jazdy. Dodatkowo pojazdy zostały wyposażone w rozwiązania, które poprawiają widoczność: reflektory bi-ksenonowe, spryskiwacze reflektorów, automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu, lampy tylne LED oraz czujnik deszczu, a także błyskające obrysówki boczne.

Nowe Actrosy firmy Pawtrans posiadają najnowszą generację inteligentnego tempomatu Predictive Powertrain Control uwzględniającego drogi lokalne oraz system kamer i wyświetlaczy MirrorCam, który zastępuje konwencjonalne lusterka.

Zdajemy sobie sprawę, że są kierowcy, którzy potrafią osiągać bardzo dobre wyniki spalania bez takich udogodnień jak tempomat PPC, ale niezależnie od tego kładziemy nacisk na szkolenia wspierające ekonomiczną i bezpieczną jazdę, mówił Stanisław Pawłowski. Wiemy też, że tylko podnosząc stale poziom edukacji i konsekwentnie egzekwując użytkowanie wszystkich rozwiązań, które oferuje nowy Actros, możemy w pełni doświadczyć korzyści z tych nowoczesnych technologii. Dlatego też stale szkolimy naszych kierowców.