Daimler Truck AG wprowadza swoją najbardziej udaną ciężarówkę z rynku północnoamerykańskiego na rynki Australii i Nowej Zelandii.

Martin Daum, prezes zarządu Daimler Truck AG, oraz Roger Nielsen, członek zarządu i odpowiedzialny za Amerykę Północną oraz marki Freightliner, Western Star i Thomas Built Buses, po raz pierwszy zaprezentowali ciężarówkę klientom i przedstawicielom mediów w Sydney.

Freightliner Cascadia Australia

Cascadia jest niekwestionowanym liderem na rynku w segmencie ciężkich ciężarówek dalekobieżnych (klasa 8) w USA z udziałem rynkowym na poziomie 38%. Amerykańska spółka zależna Daimler Trucks North America (DTNA) co prawda eksportuje ciężarówki do Australii i Nowej Zelandii już od 1989 roku, ale po raz pierwszy seria modeli Cascadia będzie oferowana na dwóch rynkach.

Freightliner Cascadia Australia

W celu przeprowadzenia prób i adaptacji nowej ciężarówki na wymagających rynkach Australii i Nowej Zelandii, Daimler Trucks North America (DTNA) dokonał znacznych inwestycji finansowych, co oznacza wieloletnie zaangażowanie na tych rynkach. Modyfikacje wymagane przez dostosowanie pojazdu do kierownicy z prawej strony obejmują optymalizację układu napędowego do zadań transportowych w Australii, które zwykle przekraczają dopuszczalną masę całkowitą 100 ton, specjalne zderzaki z tzw. kangurem, a także kabinę opracowaną specjalnie dla Australii. Po drogach  Australii i Nowej Zelandii jeździ obecnie około 20 000 ciężarówek marki Freightliner.