Już po raz trzeci gościliśmy na festynie zorganizowanym w siedzibie firmy Broshuis w holenderskim Kampen. Styczniowe imprezy to okazja zarówno do zwiedzenia fabryki naczep, ale także do spotkania użytkowników produkowanych tu pojazdów.

Zeszłoroczny festyn przyciągnął na Industrieweg ponad 10.000 gości. To naprawdę imponująca liczba, biorąc pod uwagę, że miasto Kampen liczy sobie 45.000 mieszkańców. W tym roku wynik ten został wyrównany, co zważywszy na kapryśną deszczową pogodę, jasno pokazuje że ludzie polubili tę imprezę na tyle, że nic nie jest ich w stanie zniechęcić do udziału w niej.

W tym roku do Kampen dotarło aż 96 różnych zestawów z naczepami marki Broshuis. Ich użytkownicy, zarówno ci z Holandii, jak i z Niemiec czy Wielkiej Brytanii, tradycyjnie już przywieźli na nich ciekawe oraz imponujące rozmiarami ładunki. Wśród nich królowały maszyny budowlane, ale były także takie rarytasy jak wiertnica samojezdna, szybkie łodzie ratunkowe i wojskowe, zabytkowa ciężarówka Diamond T980 z 1943 roku oraz kadłub niewielkiego samolotu Cessna. Swoisty rekord pod tym względem pobiła firma Combex, której czteroosiowa Scania przywiozła na naczepie niskopodwoziowej najnowszą trzyosiową Scanię z naczepą niskopodłogową, na której to stała klasyczna Scania-Vabis 110 Super! Taka potrójna kombinacja wyglądała imponująco i do tego bez problemu spełniała ograniczenia dotyczące wysokości. 

Ciekawe pojazdy na festynie Broshuis

Uwagę widzów przykuwały także trzy wojskowe zestawy, wśród których wyróżniała się biała naczepa należąca do Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii. Stała ona na maksymalnie podniesionym zawieszeniu. Dowiedzieliśmy się, że kolor tej naczepy jest inny niż pozostałych pojazdów wojskowych, ponieważ jest ona używana m.in. do transportu jachtu należącego do holenderskiej rodziny królewskiej. 

Wśród przybyłych zestawów poczesną rolę odgrywały ciągniki z naczepami podkontenerowymi Broshuis. Producent z Kampen ma bardzo silną pozycję na tutejszym rynku, szczególnie jeśli chodzi o naczepy wieloosiowe oraz naczepy segmentowe. Broshuis ostatnio wzmocnił pod tym względem swoją pozycję także w innych krajach Europy, głównie w Niemczech. Także i w Polsce są użytkownicy, którzy kupują do swoich flot właśnie podkontenerówki Broshuis.

festyn firmy Broshuis Holandia

Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji na tegorocznej imprezie. Dopisali zarówno goście jak i sami użytkownicy naszych naczep. Z roku na rok musimy zwracać się do większej liczby naszych sąsiadów, aby udostępniali swój teren na parkingi. Styczniowe spotkanie jest także okazją do rozmów handlowych a także zawierania kontraktów, powiedział Jelke de Jong, Marketing Manager w firmie Broshuis.

My jesteśmy natomiast ciekawi, czym nowym zaskoczy nas rodzinna firma Broshuis w przyszłym roku. Jak uczy doświadczenie, dobrych pomysłów mają dużo. 

Cały materiał dostępny jest w styczniowo-lutowym wydaniu TRAILER Magazine.