Elektryczny samochód dostawczy Renault Master Z.E. jest już dostępny w sprzedaży w sieci Renault Trucks. 

Renault Master Z.E. ma sprawdzić się w realizacji dostaw na ostatnim etapie w miastach, gdzie obowiązują ograniczenia w ruchu dla pojazdów z silnikami spalinowymi. Dostępny jest w 4 wersjach furgonu i 2 wersjach platformy.

Model ten ma zasięg rzeczywisty 120 km, po czym potrzebuje 6 godzin aby go w pełni naładować. baterie zostały zamontowane pod przednimi siedzeniami, więc jego pojemność ładunkowa jest identyczna jak w pojeździe napędzanym dieslem. 

Dla bezpieczeństwa kierowcy, ładunku i mieszkańców miasta, Renault Master oferowany przez Renault Trucks wyposażony jest seryjnie w kamerę cofania, radar cofania i lusterka szerokokątne. Pojazd posiada też system Z.E. alert, który przestrzega pieszych przed zbliżającym się pojazdem, gdy porusza się on z prędkością do 30 km/h.

Renault Master należy do elektrycznej gamy Renault Trucks. Ta nowa linia, do której należą Renault Trucks D Wide, Renault Trucks D Z.E. i Renault Master Z.E. Pojazdy tej linii posiadają DMC od 3,1 do 26t i mogą być wykorzystane w rożnych zastosowaniach miejskich. 

elektryczny Renault Master