Mercedes-Benz Trucks rozszerzał typoszereg Actrosa o dwa modele – Actros F i Actros Edition 2. W tym pierwszym powróciły klasyczne lusterka.

Jak określa Mercedes, nowy Actros F jest przykładowo wręcz idealny dla klientów, którzy poszukują po prostu funkcjonalnego samochodu ciężarowego. Przekładając z języka marketingowego na nasz, to auto dla przewoźników chcącego taniej ciężarówki, które pozbawiono części nowinek technicznych.

nowe modele Actros

Wyposażenie standardowe Actrosa F obejmuje między innymi klasyczny kokpit i klasyczne szklane lusterka zewnętrzne. Do tego w opcji można dokupić systemy  Predictive Powertrain Control, który Do tego dochodzą funkcje związane z bezpieczeństwem, takie jak Active Brake Assist piątej generacji (ABA 5) – czyli asystent hamowania awaryjnego, który od stycznia 2020 roku jest standardowym wyposażeniem Actrosa w Europie tam, gdzie tego wymagają przepisy – oraz asystent utrzymania pasa ruchu. Na życzenie możliwe jest wyposażenie Actrosa F także w asystenta martwego pola.

Więcej systemów łączności

Actros F jest natomiast standardowowo wyposażony w rozwiązania łącznościowe Fleetboard. Dla operatorów flot w ich codziennej pracy istotne jest również odpowiednio wczesne rozpoznawanie i usuwanie ewentualnych usterek. Dlatego w obszarze łączności sieciowej Actros F oferuje klientom intensywne wsparcie poprzez Mercedes-Benz Uptime. W ramach tej usługi w pełni automatyczna telediagnostyka w czasie rzeczywistym kontroluje status systemów samochodu ciężarowego. Gdy pojawia się potrzeba wykonania przeglądu lub naprawy, serwis Mercedes-Benz niezwłocznie oferuje indywidualne wsparcie. 

Ofertę usług dla Actrosa F wieńczą indywidualnie konfigurowalne pakiety serwisowe oraz starannie dopasowane rozwiązania w zakresie leasingu, kredytu i ubezpieczenia, zapewniające bezpieczeństwo planowania także w tych obszarach. O tym, że Mercedes-Benz Trucks zawsze stawia na innowacyjne rozwiązania w tym zakresie świadczy np. umowa serwisowa Mercedes-Benz CompleteMile, która od marca 2021 r. będzie dostępna dla Actrosa F oraz wszystkich pozostałych modeli Actrosa, Arocsa i Atego na wielu rynkach europejskich. Ta elastyczna umowa serwisowa, podobnie jak Mercedes-Benz Complete, obejmuje wszelkie prace warsztatowe, łącznie z wymianą zużytych części, jednak została skonstruowana w taki sposób, aby wysokość miesięcznych rat uzależniona była od rzeczywiście przejechanych kilometrów.

nowe modele Actros

Actros Edition 2 – full wypas

Na drugim końcu skali Mercedes proponuje model Actros Edition 2, dostępny również od stycznia 2021, który ma trafić w zapotrzebowanie całkiem innej grupy docelowej – kierowców zawodowych lubiących innowacje i przedsiębiorców osobiście zasiadających za kierownicą, dla których ciężarówka jest domem, i którzy cenią sobie indywidualny styl oraz wysoki komfort.

Limitowany do 400 egzemplarzy Actros Edition 2 zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter nawet 40 dodatkowym elementom wyposażenia wnętrza i nadwozia oraz elementom stylizacyjnym przeniesionym z modelu Edition 1.

nowe modele Actros

Swój luksusowy charakter model Edition 2 zawdzięcza całej gamie elementów wyposażenia. W jego eleganckim wnętrzu są to m.in. deska rozdzielcza i uchwyty drzwiowe wykończone skórą nappa, rozliczne elementy ozdobne w stylizacji na włókno węglowe oraz luk dachowy z oświetleniem Ambiente. Uwagę przyciąga również nowy ekran startowy na głównym wyświetlaczu kokpitu multimedialnego oraz logo „Edition” z polerowanego i szczotkowanego aluminium po stronie pasażera. Górne łóżko, dostarczane wraz z kompletem pościeli, ma szerokość 900 mm. Zasłonka dookoła kabiny, wykonana od wewnątrz w beżu migdałowym, a na zewnątrz w kolorze czarnym, jest stylowym elementem ochrony prywatności. Podobnie jak poprzeczna zasłona przed łóżkiem zdobiona gwiazdą Mercedesa. 

 

Atrakcyjne dodatki

Atrakcyjne wyposażenie zewnętrzne zawiera m.in. ścianę boczną oklejoną ekskluzywnie wzorem gwiazdy, napis „Edition 2” na lakierowanej osłonie przeciwsłonecznej, emblemat Actrosa z przodu, napis „Actros” u góry na tylnej ścianie kabiny kierowcy, cztery dodatkowe reflektory LED w osłonie przeciwsłonecznej oraz trzy reflektory robocze LED z tyłu kabiny. Z boku uwagę przyciągają stopnie wejściowe ze stali szlachetnej. Także osłony piast na tylnej osi wykonano ze stali szlachetnej wraz z nakładkami na nakrętkach kół. Zakres wyposażenia obejmuje ponadto podświetlaną gwiazdę Mercedesa z czarną nakładką, kilka dekoracyjnych aplikacji z ciemnego chromu na ozdobnej kratce oraz przyciemnione pierścienie reflektorów. 

nowe modele Actros

Model Edition 2 jest wariantem dostępnym dla wszystkich 2- i 3-osiowych Actrosów z najnowszej generacji, wyposażonych w kabinę GigaSpace i BigSpace, z kierownicą po lewej i po prawej stronie. Klient może dowolnie wybrać kolor lakieru kabiny kierowcy, dostosowując go do barw swojej firmy, natomiast przód pojazdu jest zawsze lakierowany w szarości kamieni księżycowych metalik, co gwarantuje wysoką rozpoznawalność.

Wyposażenie standardowe modelu Edition 2 zawiera sześć poniższych pakietów:

  • Safety Pack z szeregiem systemów asystujących w zakresie bezpieczeństwa czynnego
  • Comfort Package z oświetleniem Ambiente LED do jazdy i mieszkalnym, lusterkiem do golenia, lodówką itd.
  • Driving Package z kierownicą wykończoną skórą, elektryczną roletą przeciwsłoneczną i innymi elementami
  • Sight Package zawierający między innymi reflektory
    bi-ksenonowe, czujnik deszczu i tylne światła LED
  • Media Package z systemem nagłaśniającym, uchwytem do notebooka i dodatkowym gniazdkiem 12 V/15
  • Extra Line ze światłami obrysowymi LED w MirrorCam, kierunkowskazami LED i funkcją Welcome Light

Ponadto dla Actrosa Edition 2 dostępne są również indywidualnie konfigurowane pakiety serwisowe, w tym na przykład nowa umowa serwisowa Mercedes-Benz CompleteMile, oparta na przebiegu kilometrowym, a także dopasowane do potrzeb rozwiązania w zakresie leasingu, kredytu i ubezpieczenia.