Od 65 lat firma EarthCruiser Australia produkuje specjalne nadwozia do kamperów z napędem na wszystkie koła.

Earth Cruiser dąży do stworzenia najlepszych na świecie pojazdów ekspedycyjnych. Aby to zrobić, potrzebują odpowiedniego pojazdu bazowego i praktycznie wszystkie ich pojazdy bazują na Unimogu. Dzięki podwoziu terenowemu, wielu wariantom wyposażenia, a przede wszystkim kompaktowym wymiarom, które umożliwiają łatwy transport w kontenerach, Unimog naprawdę zrobił na australijskich ekspertach wrażenie. Od czasu tego odkrycia EarthCruiser dosłownie opiera się na Unimogu.

EarthCruiser Explorer XPR440 to kombinacja Unimoga U 430 z zabudową kampera opracowaną specjalnie do jazdy po bezdrożach.

Earth Cruiser Explorer dla rodzin i badaczy

W standardzie kamper wyposażony jest w podgrzewane zbiorniki, dwie baterie litowe, pompy i wodę. Zbiorniki są zamontowane na ramie podwozia i mogą pomieścić do 860 l wody i 800 l paliwa. Dwie chłodziarko-zamrażarki o łącznej objętości 212 i 68 l, 24 woltowe elektryczne wciągarki o uciągu do 9.000 kg z przodu i z tyłu, pralko-suszarkę o wadze 2,5 kg, klimatyzację, kuchenkę mikrofalową, zewnętrzny grill o napięciu 240 V. nie wspominając o pile łańcuchowej i siekierach.

kamper Unimog

EarthCruiser Explorer obiecuje niezapomniane wyprawy i jest tak samo przygotowany dla żądnych przygód rodzin, jak dla profesjonalnych zespołów badawczych. Podczas jazdy może nawet zmieścić pięć osób w zabudowie kampera. Na tylnej ścianie  można również przetransportować motocykl.

Oprócz standardowego systemu telematycznego ze śledzeniem satelitarnym, pięć kamer zainstalowanych na zewnątrz może nagrać do 45 dni materiału filmowego z twojej ekspedycji i pozwolić na transmisje na żywo na całym świecie.

Przygotowany na wszystkie warunki

Wyposażenie EarthCruiser można zmodyfikować tak, aby odpowiadało planom podróży: czy musisz przygotować pojazd na lodowate temperatury Arktyki spadające nawet do -40 ° C lub na ekstremalne upały pustyni i tropików.

Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy dodatkowych funkcji, wśród których znajdują się opony typu run-flat, system regulacji ciśnienia w oponach i hydrauliczny 4-punktowy system podnoszenia do zmiany opon lub kół. Dzięki 140 funkcjom na pokładzie specjalistycznego pojazdu, sterowanie systemem jest wygodnie zarządzane za pomocą ekranu dotykowego iPada wewnątrz pojazdu.

Karoseria EarthCruiser Explorer XPR440 ma długość 4,4 m. Dostępny jest także krótszy wariant nadwozia XPR380, który ma zaledwie 3,8 m.

To co? Gotowi na ekspedycję? 🙂

kamper Unimog