DAF City Turn Assist to monitor martwego pola dostępny w ciągnikach siodłowych 4×2 FT oraz 6×2 FTP. Oferowany jest także na rynku wtórnym.

DAF City Turn Assist to system bezpieczeństwa mający za zadanie alarmowanie kierowców za pomocą wizualnych i dźwiękowych ostrzeżeń, gdy inni użytkownicy drogi znajdują się w martwym polu z boku pojazdu. System nie tylko informuje o ograniczeniach prędkości podczas jazdy w mieście, ale też wykrywa innych użytkowników drogi poruszających się po sąsiednim pasie ruchu, gdy kierowca zmienia pas lub włącza się do ruchu przy wyższych prędkościach.

monitor martwego pola DAF 

System DAF City Turn Assist wykorzystuje technologię radarową umożliwiającą optymalne wykrywanie obiektów, nawet w warunkach słabej widoczności. Po stronie pasażera, na tylnym błotniku lub w jego pobliżu zamontowane jest radar bliskiego zasięgu. Jego wytrzymała konstrukcja umożliwia pracę w najtrudniejszych warunkach. 

Ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe

Ostrzeżenia są widoczne na zlokalizowanym w strategicznym miejscu wyświetlaczu LED umieszczonym na słupku A w kabinie po stronie pasażera, w pobliżu lusterka bocznego. Gdy prawy kierunkowskaz jest włączony, mogą być również emitowane sygnały dźwiękowe. Fabrycznie montowany system DAF City Turn Assist obejmuje kompletny zestaw elementów (radar, wyświetlacz i wiązki przewodów). 

System DAF City Turn Assist jest oferowany jako opcja w ciągnikach siodłowych Euro 6 4×2 FT i 6×2 FTP z lewostronnym układem kierowniczym oraz silnikami MX-11 i MX-13, a także w modelach CF Electric.