Pod koniec maja w siedzibie montowni CIMC Trailer Poland w Gdyni odbyła się uroczystość przekazania użytkownikowi firmie Balticon SA kolejnej partii naczep podkontenerowych CIMC Vehicles.

Postawiliśmy na jakość i solidność, mówi Roman Gruchała specjalista ds. technicznych w Balticon SA. Naczepy CIMC poprzez zastosowane rozwiązania sprawdzają w naszych realiach bez zarzutu, a oto przecież chodzi. Musimy mieć zaufanie do sprzętu, który jest na co dzień poddawany bardzo trudnym warunkom eksploatacyjnym, dodaje Roman Gruchała

To już kolejna wydana partia naczep, mówi Michał Wawrzynowski, Key Account Menager, CIMC Trailer Poland na rejon północnej Polski. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się pozyskać tak poważnego klienta, jednego z największych w Polsce przewoźników zajmujących się transportem kontenerów.

Naczepy podkontenerowe CIMC Vehicles SC03-45 R mogą służyć do przewozu kontenerów 20‘,2×20‘, 40 i 45-stopowych ISO, HiCube LT i HiCube ST. Konstrukcja naczepy wykonana jest w całości z wysokogatunkowej, drobnoziarnistej stali S700MC i S460MC. W ok. 98% spawana jest na w pełni zrobotyzowanej linii spawalniczej, a następnie pokrywana warstwą antykorozyjną w procesie cynkowej kataforezy elektrolitycznej (KTL Zn+). Całość procesu kończy lakierowanie proszkowe prowadzone w wysokich temperaturach.

Balticon S.A. to firma założona w Gdyni 1991 roku. Spółka zajmuje się sprzedażą, wynajmem, serwisowaniem, adaptacją i skupem różnego typu kontenerów, morskich, chłodniczych oraz magazynowych. Firma dysponuje także flotą ponad 90 ciągników siodłowych i naczep przystosowanych do transportu wszystkich typów kontenerów.