Jubileuszowy ciągnik Scania S450 „King of the Road” wyprodukowany w fabryce w Zwolle trafił do firmy KAROSS z okolic Stalowej Woli.

 KAROSS to firma transportowo-spedycyjna, prowadząca transport krajowy i międzynarodowy. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w transporcie kontenerów morskich na terenie Europy Zachodniej.

Inwestujemy w rozwiązania, które gwarantują realizację zadań transportowych na najwyższym, światowym poziomie. Wybraliśmy Scania, ponieważ szukaliśmy partnera, który rozumie nasze potrzeby biznesowe – konieczność terminowości powierzonych nam przewozów, bezpieczeństwa transportu oraz komfortu jazdy kierowcy, komentuje Karolina Kotwica-Surowaniec, właściciel firmy KAROSS.

Scania S450 firma Kaross

Ciągniki Scania znajdujące się we flocie firmy, w tym 750-tysięczna Scania, zostały wyposażone w liczne dodatki w postaci orurowania, dodatkowego oświetlenia, podświetlanego logo oraz w charakterystyczne oklejenie, dzięki czemu wyróżniają się na drodze.

Scania Production Zwolle

Holenderska fabryka Scania w Zwolle stanowi centrum europejskiej produkcji pojazdów ciężarowych Scania. Pojazdy Scania są w niej montowane na dwóch liniach produkcyjnych, dzięki czemu dziennie powstaje około 180 pojazdów, wyłącznie na zamówienie klienta. Pierwszy pojazd Scania zjechał z linii produkcyjnej holenderskiej fabryki w 1964 r. 22 lata później, w 1988 r., wyprodukowano 100-tysięczny pojazd, a w grudniu 2010 r. – 500-tysięczny pojazd.

Milionowy pojazd ciężarowy Scania zostanie wydany prawdopodobnie w ciągu sześciu lat. Produkcja pojazdów ciężarowych Scania wynosi obecnie 40 tys. rocznie.