Na początku sierpnia 2019 firma KH-KIPPER przekazała 7 wywrotek budowlanych z zabudowami KH-KIPPER dla firmy Mota-Engil Central Europe – jednego z największych generalnych wykonawców na polskim rynku budowlanym. 

Na podwoziach MAN TGS 41.460 8×6 BB firma KH-KIPPER zamontowała zabudowy tylnozsypowe typ W1U o charakterystycznym kształcie odwróconej litery Ω (omega). Skrzynie w całości wykonane zostały trudnościeralnej blachy HARDOX, która zapewnia zwiększoną odporność na ścieranie wydłużając w ten sposób okres eksploatacji zabudowy. Co ciekawe, w zakres prac związanych z wykonaniem zabudowy wchodziło m.in. malowanie kolorowego logo na bocznych burtach.

7 wywrotek KH-Kipper dla Mota Engil

Dostarczona właśnie seria 7 zabudów to kolejne zamówienie jakie Mota-Engil Central Europe zdecydowała się powierzyć producentowi spod Kielc. W latach 2009-2011 wyprodukowano aż kilkadziesiąt samochodów z zabudowami KH-KIPPER, które trafiły na place budów w całej Polsce.

Mota-Engil Central Europe specjalizuje się w budownictwie drogowym i mostowym, kubaturowym, kolejowym, elektroenergetycznym oraz real estate. Firma ma w swoim dorobku budowę autostrad i dróg ekspresowych oraz wielu kompleksów mieszkaniowych, budynków użyteczności publicznej czy stacji elektroenergetycznych.

7 wywrotek KH-Kipper dla Mota Engil