Brakiem wyobraźni wykazał się kierowca ciężarówki, który przewoził betonowe bloczki bez zabezpieczenia.

Ciągnik siodłowy z naczepą wypełnioną paletami z betonowymi bloczkami zauważył we wtorek, 8 maja 2018 r. patrol GITD.

betonowe bloczki na niesprawnej naczepie S11

Inspektorzy zatrzymali pojazd do kontroli w miejscowości Borówiec (powiat poznański) z powodu braku odpowiedniego zabezpieczenia przewożonego ładunku. Brak zabezpieczenia ładunku nie był jedynym problemem kierującego, który był zarazem właścicielem firmy transportowej. Podczas kontroli dokumentów wyszło na jaw, że naczepa nie posiada aktualnych badań technicznych. Jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Inspektorzy stwierdzili m.in. nadmiernie zużyty bieżnik opon na pierwszej i trzeciej osi naczepy, brak prawej podpory, braki w wymaganym oświetleniu oraz nadmierną korozję ramy pojazdu.

betonowe bloczki na niesprawnej naczepie S11

Stwierdzone naruszenia skutkowały wydaniem zakazu dalszej jazdy do momentu prawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku. Inspektorzy warunkowo dopuścili dojazd ciężarówki z naczepą do najbliższego punktu naprawy z prędkością do 40 km/h.

Kierujący został ukarany 500-złotowym mandatem za niezabezpieczenie ładunku oraz 200-złotowym mandatem za poruszaniem się pojazdem w złym stanie technicznym.