Renomowana międzynarodowa firma transportowa Hegelmann Transporte Group powiększa swoją flotę o 540 DAF-ów XF 480 Super Space Cab. 

Ciągniki zostaną dostarczone do niemieckiej firmy w roku 2019 i 2020. Jest to trzecie duże zamówienie w krótkim odstępie czasu dla firmy DAF Trucks. Najpierw było 400 ciężarówek dla firmy Renewi do usuwania odpadów i 1.500 pojazdów do floty Girteka Logistics.

Firma Hegelmann Transporte została założona w 1998 roku i wyspecjalizowała się w transporcie just-in-time dla przemysłu samochodowego, ciężkiego i spożywczego. Firma zatrudnia 4.000 pracowników, posiada flotę 2.000 ciężarówek i 2.000 naczep operujących na obszarze od Algarve do granicy z Chinami. Główna siedziba firmy znajduje się w Karlsdorf-Neuthard koło Stuttgartu.

Aby nasza międzynarodowa strategia wzrostu odniosła sukces, potrzebujemy maksymalnego czasu pracy i najwyższego możliwego zwrotu za kilometr, mówi Siegfried Hegelmann, jeden z dwóch właścicieli rodzinnego biznesu. DAF rozumie to tak, jak żadna inna firma i to sprawia, że ​​DAF jest naszym idealnym partnerem. 

Kierowcy chwalą DAF-a

Hegelmann posiada już ponad 100 ciężarówek najnowszej generacji XF. Kierowcy chwalą wygodę kabiny i przestrzeń w kabinie Super Space Cab, a także doskonałe właściwości jezdne.

duże zamówienie DAF

540 DAF-ów XF dla firmy Hegelmann zostanie wyposażonych w system kontroli prędkości Predictive Cruise Control (PCC), system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDWS), zaawansowany system hamowania awaryjnego (AEBS) i tempomat adaptacyjny (ACC), zapewniający komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Silnik PACCAR MX-13 o mocy 355 kW / 483 KM zapewnia niezrównaną oszczędność paliwa.

XF ma interwały serwisowe do 200.000 kilometrów.. Ponadto firma wybrała DAF MultiSupport do umów serwisowych i naprawczych, zapewniając terminową konserwację zapobiegawczą i optymalną dostępność pojazdu.

Firma Hegelmann w ubiegłym roku zamówiła także 500 Mercedesów Actros, o czym pisaliśmy tutaj.