50 nowych Actrosów dołączyło do floty jednego z największych polskich przewoźników – firmy Batim ze Starego Sącza.

Współpraca Mercedes-Benz i Batimu liczy sobie kilka lat. Firma ze Starego Sącza znana jest z tego, że kupuje wyłącznie nowe pojazdy i dba o to, by jej flota składała się z najnowocześniejszych i najbardziej oszczędnych samochodów na rynku. W taborze Batimu znaleźć można było kolejne modele Actrosa. Wraz z pojawieniem się najnowszego modelu właściciele firmy, po przeanalizowaniu jej walorów technicznych i potencjału oszczędnościowego, podjęli decyzję o zakupie 50 nowych Actrosów. 

50 Actrosów dla firmy Batim było przekazywanych sukcesywnie. Wydanie ostatniego z nich, 28 października 2019 roku, miało uroczysty charakter i odbyło się w siedzibie Batimu w Starym Sączu. W wydarzeniu wzięli udział: prezes firmy Barbara Edelmuller-Generaux, Janusz Rembilas, współwłaściciel Batimu, Marek Gunia, dyrektor transportu, a w imieniu Mercedes-Benz Trucks Polska – Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu, Piotr Materzok, Head of Customer Services and Parts, Janusz Rachwał, szef sprzedaży flotowej oraz Bogusław Dzieżok, szef sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz SZA Kraków.

Jakość premium

Cieszymy się, że nowe Actrosy dołączyły do naszej floty, bo Mercedes-Benz oznacza jakość premium, a to dla nas podstawowy cel działalności w każdym obszarze, mówiła Barbara Edelmuller-Generaux, odbierając wraz z Januszem Rembilasem symboliczny kluczyk. Sami codziennie robimy wszystko, żeby zarówno nasze wewnętrzne procesy, jak i usługi były na najwyższym poziomie. I tego oczekujemy od naszych pracowników, partnerów oraz produktów i usług, z których korzystamy. Nowy Actros jest pojazdem bardzo innowacyjnym i mamy nadzieję, że przyczyni się do dalszego rozwoju naszej firmy.

Nowy Actros Batim

50 Actrosów dla firmy Batim to modele 1845 wyposażone w liczne systemy bezpieczeństwa takie jak najnowsza generacja Active Brake Assist 5 z asystentem martwego pola oraz wspomagające pracę kierowcy: inteligentny tempomat Predictive Powertrain Control uwzględniający już drogi lokalne czy Active Drive Assist umożliwiający jazdę częściowo autonomiczną. Innowacje takie jak zastępujący dotychczasowe lusterka system MirrorCam dodatkowo wspierają bezpieczeństwo i komfort kierowcy.

W obecnych czasach, kiedy na rynku brakuje kierowców o wysokich umiejętnościach, firmy muszą dbać, by ci najlepsi mieli zapewnione najwyższej klasy samochody. Dlatego Nowe Actrosy trafiły do takich właśnie kierowców w naszej firmie i już możemy powiedzieć, że są nimi zachwyceni, mówił Marek Gunia, dyrektor transportu w firmie Batim.

Firma Batim w 2020 roku będzie świętować 25-lecie działalności. Obecnie dysponuje taborem ponad 500 pojazdów, w tym ok. 60 Actrosów i zatrudnia prawie 900 kierowców. Świadczy usługi transportowe przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy.