Firma PTH Francepol odebrała kolejne produkty od Wielton S.A. W ramach zrealizowanego zamówienia producent z Wielunia przekazał partnerowi 20 nowych zestawów przestrzennych Curtain Volume Master. 

Produkowane przez Wielton zabudowy kurtynowe do pojazdów ciężarowych wraz z przyczepą dwuosiową stanowią optymalne rozwiązanie dla transportu towarów o dużej objętości ładunkowej. Pojemność ich wnętrza dochodzi maksymalnie do 120 m³, czyli o 20 m³ więcej niż w największych pod względem kubaturowym naczepach typu Mega. Na zakup właśnie takich zestawów Curtain Volume Master zdecydowała się firma PTH Francepol. To kolejne zamówienie zrealizowane przez Wielton dla tego partnera. 

— Francepol jest naszym wieloletnim klientem. W ciągu ostatnich 6 lat wyprodukowaliśmy dla tej firmy ok. 150 naczep oraz zestawów przestrzennych. Uznanie i kolejne zamówienia od tak doświadczonego partnera z branży transportowej i spedycyjnej są dla nas źródłem ogromnej satysfakcji. Cieszymy się, że dzięki naszym rozwiązaniom Francepol może skutecznie wychodzić naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom rynku i przewozić różnego typu towary. Naszym celem jest wsparcie działalności klientów poprzez dostarczanie produktów jak najlepiej dopasowanych do ich potrzeb, mówi Przemysław Skrivanek, Dyrektor Oddziału Poznań Wielton S.A.

Wielton Curtain Volume Master sprawdza się w dystrybucji

Zestaw kubaturowy Curtain Volume Master jest przeznaczony do transportu ładunków dzielonych o dużej objętości, a ze względu na dobre parametry manewrowe z powodzeniem sprawdza się w dystrybucji miejskiej. Posiada wiele możliwości konfiguracji i cechuje się niską masą własną (masa zabudowy od 2.000 kg, masa przyczepy od 4.400 kg). W jego konstrukcji zastosowano szereg rozwiązań zwiększających ergonomię. Jednym z nich jest zachowany kąt 90 stopni pomiędzy ścianą przednią, a bokiem. Pozwala on na efektywne wykorzystanie całej przestrzeni ładunkowej.  

— Doceniamy szerokie możliwości dopasowania produktów Wielton do naszych potrzeb. Optymalny wybór najlepszej opcji spośród wielu rozwiązań oferowanych przez producenta jest możliwy, dzięki profesjonalnemu doradztwu, jakie zapewnia on na etapie konfiguracji przyczep, naczep i zabudów ciężarowych. Dobra współpraca na tym polu ma ogromny wpływ na późniejszą działalność transportową, podobnie zresztą jak wysoka jakość i ergonomia pojazdów, mówi Władysław Jermanowski, Prezes Zarządu PTH Francepol Sp. z o.o.

Opcje dodatkowe zwiększają uniwersalność

Wyróżnikiem zestawów Curtain Volume Master jest też możliwość zastosowania wielu opcji dodatkowych, które pozwalają na dopasowanie zestawu do potrzeb klienta i usprawniają  codzienną obsługę pojazdów. W gamie dostępnych rozwiązań znajduje się m.in. system hydraulicznie podnoszonego stelaża i dokowania wózka widłowego. Możliwe jest też  zastosowanie windy wyładowczej, sprzęgu pneumatycznego i wielu innych urządzeń. 

W przypadku zestawów Curtain Volume Master przekazanych firmie Francepol wykorzystanych zostało kilka dodatkowych opcji, które zwiększają uniwersalność zestawów pod kątem transportu różnorodnych towarów. Zastosowana została w nich konfiguracja desek stelażowych pozwalająca na transport opon. Produkty zostały wyposażone też w system All safe, który  służy do transportu małych pojazdów rolniczych.