Firma Fried-Sped Friedrichsohn Internationale Spedition GmbH odbiera 20 nowych naczep firmy Kögel.

Piętnaście z zamówionych naczep to Kögel Cargo a kolejne pięć to model Kögel Mega. Uzupełnią one flotę firmy przewozowej, składającą się w 100 procentach z naczep firmy Kögel. W przyszłości firma spedycyjna wykorzysta nowe naczepy głównie do transportu wysokiej jakości lodówek i zamrażarek renomowanego światowego producenta, firmy Liebherr.
Podstawowa wersja naczep Kögel Cargo i Mega posiada perforowaną stalową ramę zewnętrzną typu Vario-Fix z 13 parami zaczepów, z których każdy ma wytrzymałość na siłę rozciągającą o wartości 2.000 kg. Nadwozie spełnia wymagania wytrzymałościowe dotyczące zabudów wzmocnionych wg DIN EN 12642 Code XL, dzięki czemu nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie przy zwartym załadunku. Standardowa zintegrowana plandeka dachowa Kögel sprawia, że po otwarciu pasy dachowe nie zwisają, gdyż są one zintegrowane z plandeką dachu. W ten sposób wyklucza się możliwość zahaczenia o pasy przy załadunku i rozładunku. W przypadku naczep Mega załadunek i rozładunek ustawionych piętrowo trzech skrzyniopalet jest bardzo prosty dzięki wysokości wewnętrznej naczepy, która wynosi trzy metry, oraz podnoszonemu mechaniczno-hydraulicznemu dachowi, który jest częścią standardowego wyposażenia.

Wyposażenie indywidualne dla Fried-Sped

Wszystkie 20 naczep jest opcjonalnie wyposażonych zgodnie z dyrektywą 9.5 firmy Daimler. Wyposażenie to obejmuje między innymi listwy ograniczające palety oraz podwójną ścianę przednią z powlekanej i teksturowanej sklejki o grubości 12 milimetrów i wysokości 1.250 milimetrów. Ponadto tylna część pojazdu na życzenie może zostać wyposażona w stalowe odbojniki, gwarantujące zwiększoną ochronę przed uderzeniami. Całość wyposażenia ochronnego uzupełnia ośmiomilimetrowy kątownik ze stali przechodzący przez całą szerokość oraz zabezpieczenie zamków drzwiowych pośrodku płyty osłaniającej ramę. W większości przypadków nowe naczepy są wyposażone w kłonice narożne, które można rozsunąć w obie strony o 500 milimetrów w celu przeprowadzenia wygodnego załadunku i rozładunku. Kolejnymi elementami indywidualnego wyposażenia jest skrzynka narzędziowa, pięć par szczelin mocujących do zabezpieczania ładunku na tylnych kłonicach narożnych, osłona przeciwdeszczowa i wiele więcej.

Niedawno firma Kögel zaprezentowała pierwsze naczepy z nowej serii Novum, o czym pisaliśmy tutaj